Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől omolhat egy kertes ház...

Mitől omolhat egy kertes ház szobájának belső falának alja (a padlótól kb.20-30cm-ig), ha nem a salétromtól? Vagy csak salétromosság lehet az oka?

Figyelt kérdés
Egy ingatlant nézünk de feltűnt, hogy leomlott az egyik szobában, nem túl nagy helyen a falnak egy alsó része. Az eladó szerint nem salétrom. A többi helységben nem láttunk ilyet csak az egyik szobában. Lehet, hogy simán a belső páratartalom vagy pont a szárasság okozná vagy valami más a salétromon kívül?

2016. márc. 28. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az alap és a falak között van viz záró szigetelés?

Kívülről a fal, a talajból vagy lukas ereszből nem ázhat meg?

2016. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az ingatlantulajdonos azt mondta, hogy anno az apukája (aki kőműves volt) építette. Megkérdeztük tőle, hogy szigetelve van-e? Azt válaszolta igen, szigetelve van van. Azonban ezután vettük észre a fent leírtakat. És ami érdekesség a ház 1965-ben épült (teljesen téglából) tehát jó régi. De ezen a hibán kívül remek állapotban van. Pl. kívülről 2000-ben kapott 5 cm hőszigetelést az egész ház. Ezért nem tudjuk, hogy még mi okozhatja...
2016. márc. 28. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak attól lehet, hogy ott hibás a szigetelés (belső pára nem..). Ha saját részre készült a ház, akkor elvileg elég jól megépült, de hát emberek hibáznak is, hibák lehetnek. Nem olyan nagyon régi ez a ház! A régebbi házaknál (80-10 éveseknél, van olyan, hogy a bitumenes szig egyszerűen elporladt.. Ha csak kis helyen van, akkor falátrakással megjavítani: kiontani ívben a falat alátenni a szig.-t, ezt és visszaépíteni, és ha nagyobb részen kell, megint egy ívben kibontani stb stb ezt műemlékeknél megcsinálják,mert drága de biztos jó. A vegyi szig. nem biztonságos..

Ez még egy jó megoldás: egy rést vágnak és egy lemezt fűznek be. Ezek drágák, de jó megoldások.

https://www.youtube.com/watch?v=8aUs7olL2Is

2016. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#1 "Lyukas"


Ilyen vakolatledobást a felvizesedés szokott okozni. Kopogtasd végig, ha üreges a hangja, akkor el van válva már a faltól és csak idő amíg ledobja a többit is. A magasság az a nedvességgel arányos. Sok nedvességnél akár méterig is felmehet. Ennél az ok az, hogy a vakolat páraáteresztése lassabb, mint ahogy a tégla felszívja, így a határrétegnél a nedvesség miatt elválik a vakolat.

2016. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
még az lehet, ha utólagos szig +új nyílászárók és nem szellőztetnek eleget, hogy az árt -de az nem tudom, hogy ennyire lokális bajt okozna. Az inkább a hőhidaknál (gerendák) foltok, penészedés formájában jelentkezne, nem lent a talaj felett. Van pince? ott van, ahol a hiba van? rensszeres szellőztetés kell a házaknál, sok bajt okoz, hogy JÓL záródnak az ablakok és nincs meg az a természetse filtráció, ami a régi faablakoknál volt.. persze a fűtés számlának ez a jobb,de SZELLŐZTETNI kell!!! ahol laknak,minden nap
2016. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*rendszeres
2016. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hopp most látom, "belső fal"!! ez válaszfal, vagy teherhordó fal??: milyen vastag? mert az is lehet, hogy válaszfal és nincs alatta még alapozás sem. És mit választ el? fürdőszobát? vizes helységet? mert akkor a vízvezeték felől is jöhet, kád felől
2016. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek nem túl jó hírek, ettől tartottam. Egyébként nincs pince, az egész betonalapra van építve. Már én is utánanéztem ezeknek az utólagos lemezszigeteléseknek amit a fal és a ház alja köz tesznek és a többi fajtának is. Kérdés, hogy ezek mennyire biztosan szüntetik meg a bajt. Ahogy olvastam eléggé újdonságnak számítanak még az építőiparban és nincs rá garancia, hogy sikerülni fog.
2016. márc. 28. 19:19
 9/13 anonim ***** válasza:

az acéllemezes nagyon jó! drága, főleg műemlékeknél használják, de jó! ez 10 év garanciát vállal de láttam már többet is. A vegyi az nem olyan jó, szerintem. Milyen vtg a fal?

[link]

[link]

2016. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a fal főfal, nem válasz fal. Az utca fronti résznél található. A tulajdonos ahogyan látjuk szinte sosem fűt, hidegek a szobák is. A tégla fajtáját nem tudom de az azokban az időkben használatos nagyobb téglákból készült (nagyobb és tömörebb mint a B30-as tégla)és átlósan van rakva tehát jó vastag.
2016. márc. 28. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!