Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg így működik a kőművese...

Tényleg így működik a kőműveseknél? Vagy ez tényleg nem normális?

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy jöjjön el, mérje föl, és adjon egy konkrét, vagy legalább is egy hozzávetőleges árat, hogy tudjak kalkulálni. Elkezdett hadonászni a nm árakkal, és hogy azt mi is le tudjuk mérni a falakat, meg kitudjuk számolni, és na akkor annyi lesz. Tökre felhúztam magam rajta, hát ezt így szokás? A másik kőműves meg előre kéri a pénz felét. Ilyen van? Én sem kapom meg előre a fizetésem felét.. Nem nagyon tudom hogy szokott működni, de nekem ez nem szimpatikus, egyik részről sem. Jól érzem, vagy pedig ez tényleg így működik? Hogy én mérjem le,meg számoljam ki, meg hogy előre a pénz felét kéri?
2016. márc. 31. 20:27
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
60%
Keress addig, míg megbízható kőművest nem találsz. Nem lesz könnyű.
2016. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
60%
Ennek ügy kellene mûkôdni hogy fel hívod a kõmûvest mondja meg a munkadíját pl xy forintért vakol. Meg kérdezel másokat is. Majd a számodra leg kedvetõbbet ki választod. Persze ügy hogy azérz utána jársz a kõmûveseknek hogy mennyire megbízhatók. Én két normális kõmûves brigádnál érdeklòdtem. Majd mikor döntöttem el hívtam a kõmûvest együtt le mértük a m2-t. Szoroztunk és ki jôtt a munkadíj összege. Elõre fizetés nincs. Olyan lehet , nálam is volt hogy a munka kb felénél szólt a mester adjak valamennyit a tôbbit meg a végén. Gondolom a segédeit ki fizette belõle. Mikor kész volt a maradékot is oda adtam. Csak úgy szabad egyezkedni hogy elõre le fixálod a végôsszeget. Elõre fizetés nincs.
2016. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Normális szakembert találni olyan nehéz mint égen a csillag. Mi találtunk egy olyan szakit, aki nem kér előre pénzt, kiszámolja a munkadíjat, jól dolgozik, van referencia. De ugye túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, és az egész környék őt akarja, így alig jön. Hónapok óta húzódik a felújítás, mert sohasem ér rá. Már nekünk kínos, hogy könyörgünk neki, hogy dolgozzon nálunk. De nem tudok mit tenni, nincs normális szakember.
2016. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

Általában kérnek előleget, mert az anyagot senki nem akarja és tudja finanszírozni, ez elterjedt, bevált módszer.

Aki nem akar eljönni sem azt hagyni kell a francba, meg az is aki eljön és csak ránézésre számol

2016. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
73%

Én már nem megyek ki ingen felmérni és ajánlatot készíteni.

Sok idő, költség, aztán meg megcsinálja a rokon, koma. Én meg ingyen dolgoztam vele. Szóval ezt a részét megértem.


Az előleg is egyfajta biztosíték, és bevett gyakorlat az építőiparban. Sajnos, ha az anyagot beépíted, utána már nem tehetsz semmit sem, ha nem akarják kifizetni.

Így inkább nem finanszírozod meg saját zsebből.


Ha nem tetszik, lehet keresni mást.


Ez van. Ilyen lett az üzleti környezet.

2016. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
65%

Én teljes mértékben megértem.

Ugye itt is írják többen, hogy kérj árajánlatot több helyről. A mester sem hülye, tudja, hogy másokat is megkérdezel.

Ha kimegy, ki tudja, hány km, az neki költség, mert egyrészt benzin, + az autó amortizálódik, másrészt abban az 1-2-3 órában is tudna rendes órabérrel dolgozni valahol. Ha meg azt mondja, hogy fizesd ki a költségét már az állapotfelmérésnek is, ami mondjuk 10-15 ezer, az gondolom nem tetszene.

És ajánlatot kérsz mondjuk 4-5 helyről, ebből 1-et fogadsz el, akkor 4 embernek keletkezik összesen 60 ezer ft kára. Megtéríted?


Az meg, hogy előre kéri a pénz felét... a saját eszközeit használja, meg ha meg is veszed a fő anyagot, amivel dolgozik, nem hiszem, hogy mindent megveszel.

A fizetésed nem jó példa, mert a munkahelyeddel van egy szerződésed, ami biztosítja neked, hogy megkapd a pénzed.

Egy kőművessel a legritkább esetben szoktak szerződést írni. Mi a garancia arra, hogy ha elvégezte a munkát, te kifizeted? Saját magát védi. Szerintem jogosan. Utólag nem tudná bizonyítani, hogy ő ott egy teraszt betonozott, meg akarna a fene néhány tízezerért bíróságra szaladgálni.


Ha ez neked nem szimpatikus, akkor tényleg oldd meg családon belül. Csak ne csodálkozz, ha szakszerűtlen, összegányolt valami lesz.


Nálunk borkolás lesz tavasszal, ha már nem kell fűteni. A burkoló megmondta a nm árat, nekem nem esett nehezemre lemérni a méreteket.

2016. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Nem ő veszi meg az anyagot, hanem én viszek mindent! És én hogy bizonyítom hogy oda adtam a pénz felét, ha közben lelép, és nem csinálta meg még a munka negyedét sem? Egyébként mind környékbeli, és a munkája végeztével jött el, nem a "munka idejéből"! Aki meg pénzért ad árajánlatot, arról meg nem is mondanék semmit..
2016. ápr. 1. 16:54
 8/48 A kérdező kommentje:
Egyébként nem a burkolasról van szó, mert ott nm árat mondtak, és ki is számoltuk h kb mennyi. De itt fal húzás is lesz, át is kell rakni, vakolni, faljavítások, és ezt hagy ne én számoljam már ki. Mert lehet hogy az ő centije vastagabban mert, mint az enyém. És ha mond az én általam kalkulált árnál 50 ezerrel többet? Hogy mondom neki azt, hogy de figyu már, én nem ennyit számoltam, vagy mi? Egyszerűbb és tisztább hha azt mondja, h x ezer ft-ért megcsinálom, és akkor én is úgy kalkulálom!
2016. ápr. 1. 17:04
 9/48 anonim ***** válasza:
51%

ő a mester, majd ő megmondja, mik a feltételei.

ha neked nem tetszik, akkor nem fog odamenni.

keress akkor olyat, aki úgy ugrál, ahogy te fütyülsz.

2016. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
30%

# 7


Én 15.000Ft ért megyek ki felmérni. Ha megrendeli a munkát, akkor ezt beszámítom a végösszegbe.

Ez azért is jó, mert így tényleg csak azok hívnak, akik meg is akarják rendelni a munkát és tőlem akarják, nem pedig ingyenes szaktanácsadónak használnak.


Ha ez valakinek nem tetszik, akkor majd keres mást. Így is sok a munka, 6-8 hónapra előre be vagyunk táblázva...

2016. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!