Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha csak lambériával szigetelek...

Ha csak lambériával szigetelek akkor megakadályozható-e a párakicsapódás, penészedés? Társasháznál van-e lehetőségem engedélyeztetni a kéményt?

Figyelt kérdés

Gondolom kitaláltátok társasházban lakom, elég sok a rezsi kb. 25-30 ezer(21-22Cfok) és a komfort is rossz. Az a gondom, hogy nem tudom a külső szigetelésből mikor lesz valami, ezért gondoltam lambéria megtenné. Belül más anyagot nem szeretnék használni, mert nem akarok penészedést, párásodást. Sok a rossz tapasztalat és nem akarok miatta megbetegedni...stb.


Jó elgondolás-e a lambéria? Azért gondolkoztam azon, mert az nem a legjobb szigetelő, de gondolom ez miatt is nem hűlnének ki a falak és igy gondolom nem lenne se penész se hőhíd, mert valamennyi meleget csak eresztene ki.


Van-e lehetőségem a kéményt helyreállítani?

Ezek a társasházak fafűtésre voltak tervezve, ha meg tudnám oldani akkor még egy vízteres kandallót is be tudnék tenni és használati melegvizet előállítani olcsón.(falun laknak a szüleim és a száraz fa beszerzése nem probléma)


A lakást örököltem, 2 szobás egy nagyobb téglalap alakú szoba és egy kisebb kocka alakú 22-23m2. Nyílászárók cseréje megtörtént.


A társasházba 8 lakás van, bár ez annyira nem lényeg



2016. ápr. 12. 19:47
 1/4 A kérdező kommentje:

Látok a neten ilyen XPS belső szigetelő lapokat, de szerintem ezek kamuk.


https://www.youtube.com/watch?v=qi4Xw95BiT8&nohtml5=False


szerintem kicsapódna a pára, nedvesedne a fal stb.



az Obi-ba vannak már normál méretű lambériák, szerintem már ezek nem olyan retrósak.


+ van-e értelme ugyanúgy leszigetelni a plafont lambériával?


Bár azt nem tudom mennyi légrést kell hagyni a fal és a lambéria és a fal között.

2016. ápr. 12. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég. A lambéria mögött ki fog csapódni a pára a hideg falon, és penészedni fog. Látni nem biztos hogy fogod, de érezni igen.


Legalább 4 cm vastagságú hőszigetelőben gondolkodj.


A hőszigetelőt rakd a párnafák közé. Rakjál rá fémgőzölt párazáró fóliát. Ragaszd össze az illesztéseket légmentesen. És erre rakd fel a lambériát.

Nem sokkal dobja meg a költséget, de nagyon megéri.

2016. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2016. ápr. 13. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem értek egyet a belső oldali hőszigeteléssel.

Épületfizika szempontjából szembemegy mindennel.

A belső oldali hőszigeteléssel az lesz a baj, hogy nem fognak a falak átmelegedni nem lesz mi megtartsa a meleget, addig lesz meleg a lakásban míg megy a fűtés, de hamar ki fog hűlni. A másik azáltal, hogy leszigeteled a 0 hőmérséklet pontja eltolódik a falban (befelé), tehát ha nem megfelelő a párazárás akkor a pára a falban fog lecsapódni (extrém esetben még jég is kialakulhat, vagy a tégla is károsodhat).

Ha a közeljövőben nem látod annak lehetőségét, hogy a ház komplett hőszigetelése megvalósul akkor vizsgáld meg azt, hogy Te csak a saját részedet leszigeteld kívülről. (tudom, hogy nem szép, meg problémás is). Ha ez sem járható, a muszáj nagy úr, akkor ahogy a 2. válaszoló leírja a párazárásra nagyon figyelj.

2016. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!