Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy szokás gipszkarton falat...

Hektor96A kérdése:

Hogy szokás gipszkarton falat festeni hengerrel?

Figyelt kérdés
Már többször festettem gipszkartonra hengerrel de mindig az volt a baj hogy ahogy festem lehúzza az előző régebbi réteget. Mi erre a módszer? Ecsettel nem akarom mert az nem néz ki olyan jol.
2016. máj. 10. 23:12
 1/8 Eszter76 ***** válasza:

1. snájdolás (snájdoló ecsettel) = sarkok és élek meghúzása ecsettel

2. száradás (!!!)

3. első réteg

4. száradás (!!!)

5. második réteg snájdolás

6. száradás (!!!)

7. második réteg festék

8. száradás (!!!)

9. kész


Ha nem szárad eleget (több óra!), akkor persze, hogy a henger lehúzza az előző réteget! Ja, és a henger se tocsogjon, mert akkor csak szétmaszatolod - meg ne is legyen nagyon "száraz", mert akkor meg nem fogja be.

2016. máj. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam hogy lehúzza az előtte nemrég felvitt réteget. Hanem hogy lehúzza a több éve felvitt előző réteget vagy rétegeket.
2016. máj. 11. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha lehúzza a több éve ott lévő festéket akkor azt spaklival le kell kaparni a festés előtt.

Bár így még nem jártam, nekem hérával van festve amit kb le sem tudnék kaparni. Már volt átfestve de eszében sem volt lehuzni.

2016. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát az egészet lekaparni lehetetlen. Amugy Diszprezittel van festve. Milyen hengerrel érdemes próbálni a hagyományossal vagy a szivacs hengerrel?
2016. máj. 11. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a henger típusában lesz a megoldás. Bár én szivacsosat még nem használtam.

Valószínűbb hogy sok festékkel átáztatod a régi réteget vagy kis idő múlva ujra hengerezed a még meg nem száradt festéket, így lehúzhatja a fellazult réteget.

2016. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nagyobb spaklival nagyjából megkaparod ahol gyenge a festés ugy is lejön
2016. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Eszter76 ***** válasza:
Hm. Pedig akkor nem úszod meg a lekaparást... ha nem akarod az egészet, akkor megpróbálhatod csak a gázosabb helyeken, de lehet, hogy rosszabbul jársz, mert azt nagyon macerás lesz javítani az új festés előtt úgy, hogy szép is legyen.
2016. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb festel, használj mélyalapozót. Illetve megfelelő hígítású festéket több rétegben.

Alapozás nélküli sűrű festék nagyon tapad, a megáztatott rétegeket valóban lehúzza.

Alapozás, száradás, hígabb festék réteg, száradás, aztán jöhet a takarás.

Az alapozó megakadályozza hogy a festékből hirtelen sok folyadék szívódjon be, így nem lazítja meg az alsóbb rétegeket.

2017. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!