Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy ház már szigetelve van...

Ha egy ház már szigetelve van 5 cm-es szigeteléssel miként lehet "jobban" szigetelni?

Figyelt kérdés

Van egy ház, 30-as porotherm téglából 5 centis szigeteléssel. Természetesen kívülről már "vakolva, színezve", stb..., olyan 15 éve épült.


Van rá mód, hogy a rajta lévő szigetelés lebontása nélkül tovább javítsuk a hőszigetelését?


2016. máj. 12. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor a jackpot kérdés - hogyan a legcélszerűbb?
2016. máj. 12. 22:22
 3/9 gomzoli ***** válasza:

Hát, szerintem lehet, de szinte ugyanannyiba kerülne, mintha a puszta falra tennéd, nulláról indulva.

Ugyanúgy be kell dűbelezni, ráadásul olyan hosszúakkal, amik az összes réteget átérik, plusz a téglában is minimun 5-8 cm mélyen fognak. Remélhetőleg a fennlévő vakolat megtartja az EPS ragasztót, ami az új réteg alá kell.

Bár szerintem a lehető legjobb hézagmentesség érdekében lehet, hogy a régi vakolatot le kéne hámozni a régi EPS-ről.

Aztán, ha minden felkerült, akkor ugyanúgy be kell hálózni, és vakolni, végül színezni.

Lényegében ugyanakkora költsége lenne, mintha a legelejéről kezdenéd.

Más ötletem nincs, remélem talán másnak eszébe jut valami okosabb.

2016. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gomzoli ***** válasza:

Véleményem szerint nem valószínű, hogy az általam leírt módon megérné megcsinálni, hacsak nincs felesleges 1 millád.

Tegyük fel, hogy rátennél még 10 cm-t a meglévő 5-re, az így elért 15 cm vastagság nyilván észrevehetően jobban szigetelne, de a kérdés csak az, hogy spórolnál-e a fűtésen a meglévő 5 cm-es szigetelés melletti költségekhez képest annyit, hogy belátható időn belül visszatérüljön a beleölt pénz?

Most csak úgy nagy vonalakban, saccolva-spekulálva tegyük fel, hogy ha a házadon nem lenne semmilyen szigetelés, akkor fizetnél az év 6-7 hónapjában (fűtési szezon) átlag 50 ezret. De van rajta 5 cm, így fizetsz 35 ezret/hó. Ha lenne 15 cm, akkor meg fizetnél 25 ezret. Ez persze csak teória, de nagyjából ilyenek a valós arányok. Tehát ha egy évben spórolnál 70 ezret az 5 cm-es szigeteléshez képest, de ezért 1 milliót kellett beruháznod, akkor kijön kb. 15 év megtérülési idő.

2016. máj. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gomzoli ***** válasza:
Nem tudom, milyen a házatok, de ha nincs beépítve a tetőtér, csak egy sima padlás van a lakótér fölött, és az nincs használatban, akkor azt lenne a legcélszerűbb szigetelni, mégpedig a legegyszerűbb módon: le kell szőnyegezni kőzetgyapottal. Mi is ezt csináltuk (saját magunk, pofonegyszerű munka), 5+10 cm vastagon, két rétegben, átfedéssel. Ha kellene a padlástér valamire (pl. tárolónak), akkor OSB-vel beburkolhatnánk a gyapotréteget, így járkálni is lehetne felette. Rengeteget megfog, ráadásul viszonylag olcsó (kb. 110 m2 anyagára volt össz. kb. 170-180 E)! A meleg túlnyomó többsége ugyanis felfelé veszik el a mennyezeten és a födémen keresztül, az összes hőveszteség jó 40%-a!
2016. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó nagyon jó ötlet, van egy kb. 80 nm-es padlástér (betongerendás, teljesen lebetonozva), de nincs szigetelve, de a lakótér sincs kialakítva benne!
2016. máj. 13. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:

#2

"hogyan a legcélszerűbb"


Az egész ötlet hüleség ezért nem részleteztem, hogy hogyan kéne.

Ha a födém tényleg nincs szigetelve akkor azt viszont kéne.

2016. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gomzoli ***** válasza:
Örülök, ha hasznosat írhattam.
2016. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha így áll a dolog, ne dobj ki pénzt a homlokzatra, viszont a padlásra tegyél 15-20 cm-t. Ezzel valóban legalább 30 %-kal csökken a fűtés. A homlokzatot akkor csináld meg, ha egyébként is esedékes lesz felújítani.

Egyébként B30+5cm U=0,55W/m2K, B30+15cm U=0,28W/m2K. Mivel a falakon a hő kb. 30%-a megy el, a duplázott hőszigetelő képességgel csak 15% fog, tehát 15% megtakarítás a fűtésben. Tehát a padlás szigetelés olcsóbb, hatékonyabb.

2016. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!