Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 100 m2-es kocka, egyszinte...

Gellei kérdése:

Egy 100 m2-es kocka, egyszintes téglaház felújítása Borsodban kb mennyiből jönne ki? (Új fűtés, nyílászárók, külső szigetelés, fürdő, konyha, néhány fal áthelyezése, víz, villany) Szerintetek egyébként melyik fűtés a legjobb ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2016. máj. 16. 13:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%

"fürdőszoba berendezésre munkadíj nélkül 3,2 millió Ft-ot,"


Most nem kötekedni akarok, de ez igény kérdése és helyé.


1. Nem mindegy, hogy 6 vagy 16 m2 a fürdő

2. Nem mindegy, hogy 3.000/m2-ért veszel taposót vagy 10.000/m2-ért

3. Az sem mindegy, hogy mekkora területet csempézel (nálunk optikai szempontok miatt csak a tusolónál van csempe és a kád hosszán (nem az egész falon), kb. 1 méteres magasságban a kád felett - manapság egyébként ez kifejezetten divat is

4. Nem mindegy, hogy 300.000-ért veszel kádat (a miénk kb. ennyibe kerül, extra hosszú és széles + fejtámla + két férőhelyes kialakítású) vagy 50.000-ért

5. Nem mindegy, hogy kell-e tusoló ÉS kád, vagy elég az egyik

6. Nem mindegy, hogy milyen mosdót veszel (mi 70.000 körül vettünk tömör kő mosdót, mert ez volt az álmom, de egy sima kézmosót kapsz 20.000-ért is...), milyen wc-t veszel (pl. a falra szerelhető kb.100.000-be kerül, a hagyományos wc pedig ennek az egyharmada...)


És így tovább.


Emiatt BAROMSÁG ilyeneket írni, hogy egy fürdő felújítása/berendezése 3 millió + munkadíj, mert TELJESEN egyéni, hogy mennyi.


És mit ne mondjak - és ezzel nem akarok senkit megbántani! -, aki Borsodban vesz kádárkockát, az kétlem, hogy 3-4 milliós fürdőt tervez beépíteni, de ez csak egy megérzés.


A többit, amit írtál nem nézem át, de gyanítom, hogy hasonló túlzásokkal van tele. Mi építkeztünk, és tényleg mindenből azt vettük, ami tetszett. Így tényleg a fent írt költségek jöttek ki, de ha spórolnunk kellett volna, jóval olcsóbban is megoldható lett volna...

2016. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Ezt írtam:

Tehát elköltöttünk a padlóra, plafonra, nyílászárókra (redőny nélkül), fürdőszoba berendezésre munkadíj nélkül 3,2 millió Ft-ot, ha belevesszük a fürdő munkdadiját, akkor 3,5 milliót.

Tehát nem a fürdőre költöttünk 3,2 milliót, hanem a teljes aljzatszigetelésre, járólapokra, parkettára, födémszigetelésre, gipszkartonozásra, kültéri ajtóra, ablakokra és a fürdőszoba berendezésre 3,2 milliót. Szerintem ebben semmi túlzás nincs, számolj utána, hogy mennyibe kerül egy négyzetméternyi aljzatszigetelés, egy valamire való ablak és így tovább. A 3,2 millió fürdőszobára tényleg túlzás lenne, de nem a fürdőszoba volt annyi, ha figyelmesen elolvastad volna.

2016. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%

Továbbra is túlzásnak tartom.

És mint leírtam, nem mindegy mekkora a fürdőszoba. Amit leírtál, az kb. egy új építésű ára...

2016. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%
Új építés vagy sem, sok minden nagyjából ugyanannyi. Nem lesz olcsóbb egy cső, egy csempe, mert régi házba építi be az ember, de ugyanez elmondható a radiátorról, munkadíjról és ezer másik dologról is, sőt használt esetén még bontani is kell. Ami elkerülhető felújítással az az e-napló, így jöhetnek haverok segíteni, ha valaki bátor és adócsaló, akkor a számla. De ennyi. Ha valaki teljes felújítást végez, akkor az nem tud olcsóbb lenni mint egy építés. Olcsóbb, ha visszarakja valaki a kádat, a régi csaptelepet, régi wc-t stb, de az új fürdő számomra azt jelenti, hogy minden új.
2016. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%

Hagyjuk utolsó, sosem fogunk egyetérteni. A lényeg annyi,hogy meg lehet oldani 3,5 millióból, meg 2-ből is. És nem feltétlen a minőségen kell spórolni, de nem is kell mindenből a legdrágábbat megvenni.


Bizonyos munkálatokhoz pedig nem feltétlen szükséges szakember, megint máshoz igen.


Ha mindenből felsőkategóriásat veszel és mindenhez szakembert hívsz, reális egy pici fürdőre a 3+.

Egyébként meg nem.

Azt meg ne is emlegessük, hogy kicsit más egy borsodi és egy budapesti szakember munkadíja.

2016. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
46%
De leírtam, hogy egy fürdőért nem reális a 3 millió ft, nem is ennyi volt. Az egész ház aljzatszigetelése, födémszigetelése, gipszkartonozása, járólapozása, parkettázása az új nyílászárók voltak 3,2 millió forintba. Írtam, hogy a fürdőszoba felszerelések, anyagok, csempék 400 ezer ft-ba kerültek.
2016. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Már látom nagyjából az aranyközéputat. :-) Igazából én nem gondolnám, h mindegy ha újat épít az ember, annyit kell egy használt kakásra költeni. Nem vagyok igénytelen, de vannak határok, amiket igyekszek tartani. Szerintem használt házat azért vesz valaki, mert nincs pénze újra, és szerintem az igényekből is lejjebb kell adni. Nem biztos, h úgy kell újítani, h mindenből fullosat, hiszen hiába lesz pl valamivel olcsóbb a fenntartás, ha 30 év alatt térül meg....
2016. máj. 17. 22:02
 18/21 A kérdező kommentje:
Hasznos infókat kaptam, köszönöm. Bárkinek van bármi tapasztalata, véleménye még, szívesen veszem. Szeretnéj a témában minél több infót.
2016. máj. 19. 19:30
 19/21 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos reális a 8 millió. De ebben már benne van a tetőfelújítás is, és nagyjából a ház már egy mai új házhoz hasonló lesz optikailag. Más kérdés milyen volt a falazata eredetileg, kisméretű tömör téglából, akkor kellene rá egy 15 centis szigetelő. etc.etc.etc.
2016. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Egyet értek azzal, aki azt írta, hogy számold ki előre kb. az összeget, majd szorozd meg nyugodtan kettővel! Rengeteg olyan dolog van,ami csak menet közben deürl ki egy használt lakásnál és plusz kiadással jár. Sok kicsi sora megy...Mi 10 hónapja csináljuk, két és fél millánál járunk, nincsenek extra igények, és még hol a vége...?
2018. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!