Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül az hogy egy...

Mennyibe kerül az hogy egy lakásban földelt legyen minden konnektor?

Figyelt kérdés
Nem értek ehhez, azt sem tudom ki csinálja ezt és hogyan, de a lakásban csak a konyhában van egyetlen földelt, a többi nem az. Tudtommal ez nem is szabályos... pl hogy fürdőben sincs földelt. 48 m2-es 2 szobás lakás. Mennyibe kerülhet ezt megcsináltatni kb?
2016. máj. 24. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez új hálózatot igényel, 99% hogy MMfal vezeték van nálad, természetesen aluminium. Így nem lehet behúzni még egy szálat csak pikk pakk.

Az ár váltózó, mik az igényeid, süllyesztve-falok kívül, mennyi szerelvény hova.

Hat számjegy lesz, abban biztos lehetsz.

2016. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Villanyszerelerő csinálja.

4- 500ezer egy lakás áthúzása. Plusz a falak helyreállítása.

Önmagában a földelt konnektor hiánya nem veszélyes.

Ha jobban megnézed borotva, hajszárító stb dugóját az sem földelt tehát földelt konnektorba dugva sem változna semmi.

2016. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hívj ki egy villanyszerelőt, ki tudja annak az egy elvileg földeltnek is hova kötve a földelő vezetékje. Földelőszondát is lehet le kell verni. Érintésvédelem nem csak konnektoroknál szükséges, lámpákhoz is érdemes húzni, hogy az EPH rendszerről ne is beszéljek. Jól írta az összeget az első, a többi majd élőben szemrevételezés után kiderül.
2016. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

4-500 ezerért az nem áthúzás, hanem lehúzás.

Ha találsz megbízható ismerős villanyszerelőt, aki ÁFA nélkül, főállás mellett vállalja el, akkor talán 100-ból átvezetékeli az egész lakást, de 150-ből egész biztosan, középkategóriás szerelvényekkel. Esetleg ha valami nagy baromságot csináltak ott korábban, ami nagyon sok pluszmunkát (bontást) igényel, akkor még egy 50-es rájöhet.


A meglévő vezetékektől függ, hogy lehet-e csak egy szál földelést behúzni, vagy az egészet cserélni érdemes.

2016. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megcsináltam magam. Az MMfalkábelek (alumínium) cseréje szóba se jött, simán kihúztam még egy rézdrótot. Miután a védőföld nem veszélyes (tekintve hogy a radiátorok meg a fürdőkád is rá vannak kötve az EPH-n keresztül), simán húztam egy pár mm széles hornyot csavarhúzóval a falba (azt is okosan, kihasználva az adottságokat, pl. szegélyléc mögötti elvezetés), abba a sima (zöld-sárga) rézdrót.

Érdemes egyúttal életvédelmi relét (fi-relé) is betenni, így tartósan nem folyhat nagy áram a védőföldön (=akkor sincs gond, ha valamelyik kötés nem tökéletes)

Pár ezer Ft anyagköltség (mert a glettelés-festés amúgy is tervezve volt), mondjuk még mindig nincs kész mindenhol - a saját munkának ez a hátránya :)

2016. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!