Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen legyen a radiátor anyaga?

Milyen legyen a radiátor anyaga?

Figyelt kérdés
Radiátor csere előtt állok. Társasházban lakok, ahol elvileg a házban régen alu radiátorok lettek felszerelve. Most több lakónak is acél lapradiátor van, illetve a régi alu. A FŐTÁV azt mondja, hogy alura cseréltessem, de aki kihívtunk fűtsészerelő ragaszkodik az acélhoz. Annak ellenére, hogy kifizetném a drágább alut. Kilyukadnának az acél radiátorok, ha azokat szereltetném be? Ragaszkodjak az aluhoz? Tartós megoldást keresek, de nem értem, hogy egyik szakember ezt mondja, a másik meg azt :(
2016. jún. 2. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én acél radiátort rakatnék, ilyet is rakattam, nekem nincs ezekkel semmi gondom, de ha lenne, hát amelyik kilyukad és csöpögni fog azt az egyet elzárom aztán azt az egyet kicserélem, de remélem erre csak az igen távoli jövőben kerül sor, de ha elzárható akkor nem tartom katasztrófának.


Mit mond a főtáv, mért kellene alu legyen? Nekik ez miben jobb?


Mit mond a fűtésszerelő? Mért legyen acél? Miért látja jobbnak?

2016. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A FŐTÁV azért mondja az alut, emrt alus a ház, és a többi alu radiátortól az acél kilyukadna, vmi korrózió miatt, illetve, mert mezei csapvíz van a rendszerben, ami állítólag nem jó az acélnak. A szerelő azért javasolja az acélt, mert olcsó. Szerintem acélradiétorokat sikerült akciósan venni, és feltételezem nagyobb haszna lenne rajta (fogalmam sincs).
2016. jún. 2. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Az úgynevezett elektrokorrózió miatt kilyukadnának az acél radiátorok néhány év alatt ha a rendszerben egyébbként aluradiátorok is vannak. Az a szerelőt amelyik acélt javasolt, zavard el! Mert vagy nem ért hozzá, vagy át akar verni.
2016. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is utóbbitól félek, mert még mondtam is, hogy kifizetem a drágább alut, de ennek ellenére acélt javasol.
2016. jún. 2. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Zavard el! Ha a Te pénzed nem elég jó neki, majd másnak elég lesz.
2016. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy dolgot azért nem értek. Eddig azt tudtam, hogy réz csöves rendszerbe nem lehet alu radiátort tenni, mert eloxidálódik, de azt nem hogy az acéllal is gondja lenne.


Mert ha belegondolok ha valaki egy panelba kicseréli az acél lemez radiátorát alura akkor ott a csövek attól még acélból vannak, meg a többi lakó radiátora is. Akkor azoknak is ki kellene lyukadnia nem? Ezzel megrongálná a többi lakó rendszerét? Valahogy nehéz elhinni, de azt is hogy ha így van akkor mért nem tiltják ilyen helyen hogy valaki alu radiátort tegyen, ahol a többi lakónak acél van??


Vagy ebben a társasházban már műanyag csövek vannak?


Vagy valamiben tévedek, de miben?

2016. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!