Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kőművest vagy festőt kell...

Kőművest vagy festőt kell hívni? Régi fa ablakunk cseréjébe belevágtunk vagyis megrendeltük a műanyag ablakot, a cég beteszi az ablakot, de a többi munkát kivel kell végeztetni?

Figyelt kérdés
Régi fa redőnyös ablakból az ablak felett gipsz-kartonozni is kell,a cég mondta kőműves munkát nem csinál,akik kijöttek lemérni az ablakot azok azt mondták ezt egy festő is meg tudja csinálni,nem kell kőművest hívni? Most kezdünk a felújításba szép apránként tervezzük ,ennek anyagi oka .

2016. júl. 7. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A müanyag ablak beszerelö is meg tudja csinálni, nem kell kömüvest hivni. (A kör bezárult. Az ilyenek csak mindig másra tolják a munkát. Elöre meg kell egyezni velük, hogy mit csinálnak meg mert csak átpasszolják mint nálad is.)
2016. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bizony hogy nem minden ablakos cég vállal kőmüves munkát .

Ha vállal,akkor keményebben kell fizetni is .

Mi még a berakást is kőmüvesre biztuk,ha már mindenképp kell .Azért mindent ne bizzunk a festőre,inkább fordítva .Ha ügyes kőműves,jó szakembert találunk,a festést magunk elvégezhetjük utána .Mi is igy haladunk előre,már 1 éve lassan .

2016. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a kőművessel kezdeném és amint az kész akkor jöhet a festő
2016. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatja kőműves is, festő is, burkoló is, gipszkartonos is, vagy akár egy ügyes ember aki csinált már ilyet és szépen dolgozik. Én tótum-faktumnak hívom az ilyet :)


Talán úgy kellene megközelíteni mivel akarjátok visszajavítani. Ha vakolással akkor inkább kőműves tudja ügyesen megcsinálni, gipszkartont akár festő, nálunk hungarocellel van az összes ablak keret kiegyenesítve (hálózva, élvédőzve, glettelve, festve) ezt pár ablaknál segítettem aztán már magam is megcsinálgattam. Mondjuk az utolsó két ablakot már magam is raktam be. Vagy Ytong... van aki azzal csinálja.


A legjobb szerintem - most már így csinálnám - amikor ki van bontva az ablak akkor szépen felragasztani xps lapokat ami átéri a teljes fal szélességét és utána be az ablakot. Megadja az egyenest is, szigetel is, kevés munka lesz utána javítgatni. Persze az ablak méretnél akkor figyelembe kell venni a vastagságát. Most már így csinálnám, de már kész van mind.

2016. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most mi is ugyanebben vagyunk. Júliusban jönnek betenni az ablakot. De mivel festeni mi fogunk, a kőművesünktől meg már a szőr feláll a hátamon, kérdeztem tőlük hogy ezt ők nem tudják berakni? Mert ha már ott vannak, akkor ne tolják már át még másra a munkát.. Hát de, végül is ők is meg tudják oldani. De hogy az plusz. Hát mondom jó, de most mit csináljak? Nem akarok megint a kőművesnek szólni, meg ha ők is megtudják oldani.. Veszek nekik hungarocellt, és kész.
2016. júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Üdv, jól sikerült?
2022. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!