Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kötelezhet a szomszéd tetőfelú...

Kötelezhet a szomszéd tetőfelújításra társasházban?

Figyelt kérdés

Egy négylakásos társasházban az alattam lévő szomszéd szeretné felújítani a tetőt, mert elegánsabb cserepezést akar. Mi ezt nem szeretnénk anyagi okból. A tető jelenleg nem tökéletes és néhol egy-egy cserép hiányzik, de ez pótolható. Beázás nincs, pedig én vagyok a tető alatti lakás.


A kérdésem az, hogy mi van akkor, ha az alsó szomszéd önhatalmúlag felújítja a tető ránk eső részét (a másik oldalon lévő két szomszéd-ot nem érdekli az egész) és utána kötelez, hogy fizessem ki?


A hiányzó cserepeket szívesen pótoljuk, de mi nem egyezünk bele egy 2 millió Forint-os tetőfelújításba...



2016. júl. 16. 11:15
 1/3 anonim válasza:
49%
Ha jól tudom az ilyen beruházáshoz az összes lakó beleegyezése kell. Az meg nem lehet ok egy ilyen pénzkidobásra, hogy ő szebbet akar. Azért egy társasházakról szóló jogszabályt vagy törvényt keress a neten.
2016. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy, hogy ő eldönti.


Gondolom van özgyűlés, amit néha összehívtok.

Ott kell szavazni.

Ő elmondja az indokait (szebb lenne), te ne felejtsd el elmondani, hogy ez családonként több százezres többletköltség.

Senki nem fogja megszavazni.


Nem dönthet úgy, hogy megcsináltatja, mert az engedélyetek nélkül nem végeztethet ilyen jellegű munkát.

2016. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A közgyűlés határoz a felújításokról.

Ha valaki ennek ellenére önhatalmúlag végzi ezt el, akkor az az ő költsége.

2016. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!