Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ellenőrzik repülőről az...

Ellenőrzik repülőről az épületeket, h mire kértek engedélyt mi változott? Pl. Szomszéd feljelent, mert nem kértem engedélyt azt névvel kell tennie vagy csak fülest elég adnia?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 18:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Van egy 6*9m. alapterületü garázsom nem tudom kell-e engedély a tető cseréjére. Felhívtam az első foku építési hatóságot, mondom mi a szitu. Kérdezik, h mi célt fog szolgálni, mondom még nincs eldöntve.

Hosszas várakozás után megadta a másodfoku építési hatóság számát, h beszéljek velük, mert ő nem tud egyértelmü választ adni.

2015. aug. 12. 18:24
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Persze, egy helikopterrel minden hónap első hétfőjén egyesével elrepülnek az ország összes háza felett és összehasonlítják, hogy történt-e változás. Ha igen, akkor kidobnak egy figyelmeztetést.
2015. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
forum.index.hu/Article/showArticle?t=9117232&go=46438996
2015. aug. 12. 21:06
 4/7 A kérdező kommentje:
2015. aug. 12. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Ha a tetőt cseréled a már meglévő épületen akkor azzal nincs semmi dolgod. Ha jól tudom a melléépületet is csak akkor kell jelenteni, ha alapja is van neki, de ebben a részében már nem vagyok 100% biztos.


Egyébként ha jelentik akkor ellenőrzik csak, nem fogják csak úgy mézegetni helikopterről vagy ilyesmi, irreálisan drága lenne a költsége.

2015. aug. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Ez a tető csere kérdés sokszor felmerült már itt, olvass vissza! Amit belinkeltél, az egy nagyon régi szabályozás, jelenleg kb. 20 m2-es garázs építhető engedély nélkül. Ha csak héjalást cserélsz, nem kell engedély.

A repülős ellenőrzés valós dolog, sok önkormányzat 5-10 évente megrendeli, pontosítják a térképeket, kiszűrik a szabálytalan építéseket, külterületen a szabálytalan gazdálkodást, stb. Ahol nincs repülő, ott gyalog végigjárják a területet.

2015. aug. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Én nem a garázson, az egész házon lecseréltettem a tetőt. Eszembe nem jutott, hogy valakitől megkérdezzem kicseréltethetem-e. Majd aki kifizeti attól megkérdezem.


Volt egy háztető. Egy darab tető mínusz, egy darab tető plusz, ennek az összege ugyanúgy egy darab tető mint azelőtt, így változás nem történt.


Minél többet hívogatod ezeket a hatóságokat, minél többet kérdezgeted ezzel húzod magadra őket. Mert hát azt nem meri egyik aktakukac se mondani, hogy csináld nyugodtan, mert felelősséget nem akarnak vállalni a döntéseikért, de nyilván senki nem gondolja komolyan, hogy a garázsod tetejének a cseréjét elkezded papírozgatni meg építésszel terveztetni.


A másik kérdés, haragban vagy a szomszéddal? Vagy mért gondolod, hogy feljelent? Ha a hatóság maga se tudja megmondani kell-e engedély egyáltalán akkor a szomszéd honnan tudná? És azt honnan tudná, hogy neked van-e?

2015. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!