Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ajtó és ablak utólagos...

Műanyag ajtó és ablak utólagos beépítés néhány fontos részlete?

Figyelt kérdés
Főleg olyantól szeretném hallani aki tudja a konkrétumokat a kérdésre sajnos sok valótlan adat van leírva. Konkrétan én ilyenekre lennék kíváncsi az ablaktokot mekkora fúróval szokás előfúrni, mondjuk ha betonfalba akarom tokrögzítő csavarral fogatni, a betonba azt tudom 7 es ütvefúróval kell. Valahol már találkoztam olyan leírással hogy 8 as fúratot készítenek a tokon a tokrögzítő csavar temészetesen 7.5 es valószínű jónak tűnik a 8 as tokfúrás mert mondjuk gondolom ha 7 es fúróval van fúrva a tokrögzítő csavar elkezdi tolni kifelé a tokot amikor hajtjuk bele a tokrögzítő csavart. A másik kérdés tokok egymáshoz rögzítésében un. sorolóvan szintén konkrétumok érdekelnének de jónak tűnik amit szintén olvastam valahol sziloplasztot tömítőnek és forgácslap csavar és amelyik tokból behajtjuk a csavart azt a tokot a csavar átmérője szerinti méretre fúrjuk át a másikat jóval kisebbre.

#ablak #ajtó #tokrögzítő csavar #ablakbeépítés sorolóval
2016. júl. 16. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:

∅6-os fúróval kell előfúrni a tokrögzítő csavarnak. Ennek használatát hagyd meg a szakbarbároknak. Betonban jó nagyot lehet vele szívni. Használj tokrögzítő vasat. Ezt csak egy negyed fordulattal a nyílászáró tokjának ablakkáva felé eső részén lévő nútba kell fordítani. Majd beütő dűbellel rögzíteni.

[link]


[link]


[link]

2016. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, amúgy a tokrögzítő csavarokat meg tényleg nem hagynám ki és profi szerszám boltostól tudom a következőket hiszen ezért tartja és árulja betonba a 7.5-es tokrögzítőnek a 7-es SDS fúró kell meg ki is próbáltam kicibálni se lehet a neten is mindenki 6-ost emleget de az téglába vagy gáz szilikátba stb. jó lehet de téglába is 6.5-est használnak a beépítéssel foglalkozók is. Amúgy garázs ajtó nyílást építek be fix ablakkal és egy ajtó kerül mellé az átlagosnál jóval bonyolultabb módon lesz beépítve, az ablak és az ajtó egy része még zárt szelvénnyel (40x40) is fog találkozni ami két oldalán 16-os OSB lappal lesz borítva így kijön a 73mm tokszélesség is, ott vagy menetet metszek a zártszelvénybe az ablak és ajtó tokon keresztül azzal rögzítem vagy a tokrögzítő csavart használom oda is kipróbáltam 6-os fúróval átfúrom a zártszelvényt akkor a tokrögzítő csavart bele lehet hajtani nagyon keményen tartja magát kb. mint a betonfalba annyi hogy kicsit keményen kell hajtani crova szárral. Felül ahol találkoznak a sororólóval ott van még kis tanakodásom tudom sziloplasttal szokták tömíteni meg pillanatszorító úgy forgácslemez csavar de azzal kicsit kétségeim vannak az alanti képen ugyan csak az ajtó tok metszete van de hasonló nyilván az ablaktok metszete is tehát a vasalat olyan "C" formában van a tokban és ha elképzelem forgácslemez vagy hasonló csavaros rögzítésnél csak az egyik tokban megy át a lemezen mert a másik tokban akkor menne át amikor már át is akar érni rajta a műanyagban meg tudjuk nem fog nagyot, illetve pontosabban a tok egyik széle felé még behajlik a lemez betét is. Kép a beépítés tervéről: [link]

Így képzelem el a beépítést jelenleg megrendelési stádiumban van az ajtó és az ablak de aki csinált már ilyet jó vagy helyesbítő ötleteket szívesen várok, természetesen a helye pontosan fel van térképezve és körbe az 1 cm-es beépítési hézag rá van hagyva amit purhabbal töltök ki ügyelve a kitámasztásokra stb. és ablakokat építettem már be pont ide a pincébe beton keretbe azok kifogástalanul sikerültek.

2016. júl. 19. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!