Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol vegyek / csináltassak...

Gyakorikérdező86 kérdése:

Hol vegyek / csináltassak beltéri ajtókat?

Figyelt kérdés

A régi ajtóinkat modernebbre szeretnénk cserélni. Mivel mi mindig hosszú távra gondolkodunk, inkább áldoznánk rá kicsivel többet, minthogy pár év után tönkremenjenek. Viszont kértem egy cégtől árajánlatot CPL (kevésbé karcolódik) ajtókra és mivel egy-két ajtónkhoz 34 cm-es tokvastagság párosul, nagyon sok pénzt kérnének érte. 15 cm falvastagság felett a felár 1.200 Ft/cm!!!

Esetleg OBI, Praktiker? Viszont ott gondolom nem fognak méretre gyártani.

Valami plusz ötlet esetleg?

Somogy megyében lakom, ha esetleg tudnátok mondani olcsóbb céget.

Előre is köszönöm a tanácsokat!


2016. júl. 16. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
És miért muszály tokos ajtót berakni? Én megvettem az Obiban a fenyő beltéri ajtókat átcsiszoltam őket mert az ráfért lelakkoztam és kész. Nagyon szépek.
2016. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Eddig akárhol kérdeztük, az ilyen típusú ajtónál a vastagabb tokra van felár. Jolában viszont "csak" 1000 Ft centinként és szerencsére nálunk a legnagyobb vastagság is csak 29 cm és csak 5 ajtó kell. De nezegess más típusú ajtókat, hátha találsz olcsóbbat, mi azért nem néztünk mást, mert csak ez tetszik.
2016. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A Jolában mondták, hogy 1.200 Ft/cm a felár. Biztos azóta felmentek az árak...
2016. júl. 16. 19:21
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedden rendeltük meg.

De mi két megyében kérdeztük meg költözés miatt, és az egyikben jola boltban 1500 Ft-ot mondtak, másikban 1000 Ft-ot. De a srác rá akart beszélni minket valami lengyel ajtóra, abból adott volna 40 ezer Ft kedvezményt is, mert van mozgásterük az egyes boltoknak az árakkal egy bizonyos szintig.

2016. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Az ajtótoknak nem kell olyan szélesnek lenni mint a fal.

Az obiban veszel egy fenyő ajtót 20-25 körül, beteszed, és kész.

2016. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás,.hogy építettsz kávát és arra rakod.rá az ajtót, de.így veszítesz cpl ajtó.esetén kb 8 cm-t az ajtó szélességéből és így ugye nem lesz telitokos. Vagy veszel tényleg egy olcsó fenyőajtót és kész. Nekünk csak a.telitokos, cpl ajtó tetszik egy színben, függőleges erezéssel, így nekünk csak ez jöhet számításba, azért nem is ástuk annyira bele magunk a többi lehetőségbe, de ezt a káva építést többen is javasolták, mert viszonylag széles ajtoink vannak, így nálunk bele is fért volna, de nekünk nem.tetszik.
2016. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mindenképp úgy szeretnénk, hogy az egész falat befedje a tok.

Érdekes, hogy egyik Jola ezt, a másik amazt mondta. Eddig a nagykanizsait kérdeztük, de akkor teszek egy próbát a kaposvárival is. Végülis ugyanaz a távolság.

2016. júl. 17. 11:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Aranyablaknál is,-ha nálatok vannak.
2016. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most épp az ő válaszukat várom. Írtam nekik e-mailt.
2016. júl. 17. 21:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi a bejárati ajtonkat csináltattuk az aranyablaknál. Szégyen... Nagyon megbántuk. Hiányzik belőle egy vasalat, semmi vízvető, a kilincs lötyög és úgy néz ki, mintha használt lenne. Egy vicc az egész. Szép nagyon, de ennyi pénzért nem ezt vártuk volna.
2016. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!