Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Járólap cseréjekor le kell...

Szuperman08 kérdése:

Járólap cseréjekor le kell vésni a régi csemperagasztót?

Figyelt kérdés
Szeretném a fürdőben kicserélni a járólapot. Már fölszedtem a régi járólapot, de még ott van alatt a régi csempe ragasztó. Ezt is le kell vésni, mint mikor csempét cserél az ember? Azért nem vagyok benne biztos, mert nagyon szép, sima, egyenletes a felület. Szerintem jól alátámasztaná az új járólapot, viszon 2 centivel magasabb lenne a fürdő, ami a küszöbnél lehet gond lenne. Szóval nem tudom mi lenne a jó megoldás. Véssem fel a régi ragasztót vagy sem?

#járólap #járólapozás #járólap felszedése
2016. júl. 19. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha magassagra oke, nem muszaj felvesni, de pont a 2 centi miatt muszaj lesz. Kitartas, mert ez nem lesz egy egyszeru menet...
2016. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a magassága nem gond, akkor csak azt szeddfel ahol nem tapad stabilan. Alapozás utan javítsd ki, és másnap burkolható.

Ha a felszedés mellett döntesz, akkor széles laposvésővel, fúrókalapácsba fogott sds szárú szélesvésővel, univerzális barkácsgéppel hamar fel lehet vésni. Ezután alapozó, aljzatkiegyenlító, és másnap burkolható.

2016. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Alapozó? Ezt kifejtenétek? Nem elég kiöntteni aljzatkiegyenlítővel?
2016. júl. 19. 19:47
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezzel a vésővel sokkal könnyebben megy, mint a sima lapossal?

[link]

2016. júl. 19. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapozó:egyrészt meghöti a port, a lazább részeket, lezárja a felületet. Így ha kiöntöd a padlókiegyenlítőt nem kapja ki belőle a nedvességet, eltud tökéletesen terülni. A ragasztó is jobban köt, ha az ajzat beton nem szívja el a vizet belőle.

Igen azzal szaporább. De keress 10cm széleset azzal még gyorsabb. Egy átlag 7-8m²-es fűrdő nincs egy félóra vele.

2016. júl. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi ennek az alapozónak a hivatalos neve? Hogyan kérjem a boltban?
2016. júl. 20. 08:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Padlopon alapozó. Így biztosan tudni fogják a boltban.
2016. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt hittem a padlopon az aljzatkiegyenlítő. :D Köszönöm!
2016. júl. 20. 20:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. A padlopon az egy márkanév. Akár csak a mapei.
2016. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!