Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ebben az esetben mit lehet tenni?

Ebben az esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Frissen burkolt fürdőszoba, megvan a kiállás csővel, vezetékkel egy tükör feletti lámpának. Viszont egy kötődobozra (tudom nem szabványos vizesblokkba kötődobozt helyezni) ráburkoltak. A kapcsolt szál (fekete vezeték) működik is fázisceruzával meg lett nézve ki be tudjuk kapcsolni a felszerelt kapcsolóról...viszont...műszerrel rámértem és a kapcsolt szál és a nulla (kék) között 0 voltot mutatott, ráraktam a földelésre (zöld-sárga) is a műszer másik végét és itt a földelés és a kapcsolt szál között 230 volt-ot tudtam mérni. Lámpát rákötöttem (trafós 230v-12v-os) világított is vagy 10 percig, de közben fúrni akartunk egy másik helyiségben ekkor leverte a fi relét valami (nem fúrtunk el semmit, csak épphogy elindult a gép). Szóval fi relét visszanyomtam utána működött a fúrósgép is rendesen (nem hinném hogy ez csinált zárlatot), a fi relé felnyomása után még felvillant a fürdőszobai lámpa, azóta semmi. Mi történhetett? Rosszul kivitelezett nullázás okozhatta ezt talán?

2016. júl. 25. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ja, ha máshol minden ok akkor bele kéne nézni abba a dobozba. Biztos maradt pár csempe amit felraksz a levésettek helyett.

Előtte azért nézze meg a dolgot az a villanyszerelő lehetőleg aki csinálta.

2016. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!