Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakásomat 2015 novemberében...

A lakásomat 2015 novemberében egy évre kiadtam albérletbe. A bérlő eddig rendesen fizetett, februárban bejelentette, hogy legkésőbb júliusban külföldre költözik családi események miatt. Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük, hogy rendben van, de mi közben meghirdetjük a lakást kiadásra.

A költözés időpontját időközben megváltoztatta április 4-re, viszont az a probléma, hogy azóta nem lehet őt elérni telefonon. Vagy folyamatosan foglalt, vagy pedig kettőt pittyog a telefon és megszakad, kiírja, hogy sikertelen hívás.


2016. márc. 23. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek oda,kopogjatok be, beszéljétek meg a dolgokat.
2016. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan foglalt, akkor letiltott. Én is tiltottam már le valakit, és ilyenkor a hívó fél a "foglalt" hangjelzést hallja.
2016. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Mi a gond? Nem lát a jövőbe, nem tudhatta, hogy ez lesz, viszont korrektül szólt, hogy neked is legyen módod lépni, másik bérlőt találni stb. Simán megtehette volna, hogy egyszer csak kiköltözik a lakásból, aztán majd külföldről értesít, ha ja, leléptem...
2016. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"viszont korrektül szólt, hogy neked is legyen módod lépni, másik bérlőt találni stb. "


Nem elég szólni, be is kell engedni az érdeklődőket, hogy megnézhessék a lakást, és ahogy nézem, ebben akadályozza a kérdezőt. Egyébként ha egy évre kötötték a szerződést, egy egész évre ki lehet fizettetni vele a lakbért és probléma megoldva. A tulaj nagyon jófej, hogy nem fizetteti ki vele és megpróbál más bérlőt találni, de akkor a bérlő is legyen korrekt és ne bujkáljon a tulaj elöl.

2016. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Odamenni.

Bemenni.

Körülnézni.

Megvárni.

Tisztázni.

Vagy megnyugodni.

Vagy kib.szni.

2016. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Én is azt gondolom, hogy megbeszéljük vele, ezért Húsvét után még megpróbálom felhívni, ha nem sikerül, akkor elmegyünk a lakáshoz. Ha nincs otthon, akkor hagyunk egy üzenetet, hogy sürgősen hívjon fel, vagy keressen meg. Mert van tartozása, nem sok, de van.
2016. márc. 28. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!