Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy hagyományos "kocka ház"...

Egy hagyományos "kocka ház" újravakolása kb. mennyibe kerül? Szinezés nélkül, csak vakolás.

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 05:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok mindennek a függvénye.
2016. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kádàr kockára gondolsz?

Mert abból volt 7x7-es meg 12x12-es is. Ez utobbinak majdnem duplaja a felülete.

Orszagon bellül is van több mint 1000Ft különbség a vakolás négyzetméter árában.


Ha esetleg van egy lehelletnyi kézügyességed, inkabb szigeteld le sajatkezüleg, abból a pénzből, amiből levakoltatnád. ...jobban jársz.

2016. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Külső vagy belső? Hány négyzetméter a vakolandó felület? Mi belülről 400 négyzetmétert géppel 500 ezer ft-ért vakoltunk ki (ebben bent van a munkadíj, anyag és a gépek bérlésének díja).
2016. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Külső lenne,12*12-es.Kőporos valami van rajta kívülről,de ugye voltak ablakcserék,nagyobbra,na azok nem tetszenek nekem.

"Ha jó a kézügyességem..."... 30 éves 3 gyerekes anyuka vagyok,jó kézügyességgel,de vakolni nem tudok... :-) Egy kb árát szerettem volna,olyan 50.000ftos hibahatárral...

2016. júl. 30. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Van vállalkozó, aki 1000 forintért vakolja négyzetméterét az épületnek, géppel, zsákos habarccsal, de ha jól emlékszem, ebben nincs anyagdíj. Olyan 1800 körül jön ki zsákos Baumittal mondjuk.


Kézi módszerrel a határ a csillagos ég. Sok a hulladék, vastagabb a vakolat és lassabb/drágább is a munka. Itt olyan 2200 forint körül van négyzetmétere + anyag (ami csak saccolható).


Ezek Nyugat-Magyarországi, vidéki árak amúgy.

2016. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ha te akarod megcsinálni, nagyon könnyen ki tudod számolni, hogy mennyibe fájna. Felmész egy oldalra, ahol árulnak zsákos vakolóhabarcsokat (gondolom nem akarsz meszet, homokot és cementet kevergetni), ott le van írva, hogy mennyi nedves habarcs jön ki egy zsák szárazhabarcshoz és ott szokott lenni az is, hogy mennyi egy m2-nek az anyagszükséglete olyan 1 cm körül.


Egyébként hidd el, annyira nem egyszerű kézzel vakolni. Én tanultam, de nem vállalnám be egyedül egy háznak a vakolását, mert nem lenne szép.

2016. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!