Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ajtó régi lővér zárbetétj...

Régi ajtó régi lővér zárbetétjéből nem tudom kiszedni a kilincset! Ötletek?

Figyelt kérdés
Szóval a kilincs az "ellenoldali kilincsrész" eltávolítása után sem jön ki a zárból. Próbáltam húzni, óvatosan ütögetni a másik oldalról, fújni wd40-el, de nem jön ki. Cca 70 éves zárról van szó.

2016. szept. 1. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ott csak a "nem óvatos" ütés fog segíteni...és lehet,hogy zárcsere lesz,ha valami elgörbül benne(esélyes!).

Épp a hét végén vettem egy ilyenfajta zárat(amibe már a hengerzár betét megy)

Elzett a márka,és a kilincsekkel,takarókkal együtt 3800 pénz volt cakk~pakk.

2016. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Na igen, lehet, hogy durvábban kéne ütni. :)

A zárcsere se lesz sajnos a leggyorsabb művelet, mert az intelligens festők az elmúlt években vagy 80 réteg festékkel lefestették a zárat.

2016. szept. 8. 01:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy fotót küldhetnél, hogy lehessen látni pontosan miről van szó, és milyen a zár állapota.
2019. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]

Nem tudom, hogy ez a fotó mennyit segít. Lényeg, hogy a kilincs belső része kb a csapszeg helyénél kettétört. A másik irányba elvileg így ki kéne csúsznia, de meg se moccan.

2019. jún. 4. 07:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez bele lehet rozsdásodva. Bele kéne fúrni szerintem, utána a kilincset a túloldalon le lehet törni, és kivehető a zár.
2019. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom megfúrni! :)
2019. jún. 4. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Na sikerült kiszedni?
2019. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!