Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van olyan szakember, aki...

Van olyan szakember, aki kifejezetten régi parasztházak felújításával foglalkozik? (ablak, ajtó csere, szigetelés, lapozás, stb. )

Figyelt kérdés
Majd hogy nem szinte tényleg mindenre kiterjedő felújításról van szó, és szerintem másabb egy régebbi vályogháznál a felújítás, mint egy újabb tégla háznál. Ezért is gondoltam, hogy hátha van erre kifejezetten szakember, aki/akik ilyenekkel foglalkoznak...
2016. jan. 1. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, építészt keress, olyat, aki foglalkozik régi épületekkel, vályogházakkal. Fogadd fel tervezőnek, műszaki ellenőrnek. Műemlékesek között keress inkább.

Sajnos nagyon sok a szakszerűtlen vályog felújítás, azok a házak gyorsan tönkre is mennek majd.

2016. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krek87 ***** válasza:
Én szerintem keres egy tapasztalt kőművest aki dolgozott már vályoggal! Ha nem muszáj ne fizess ki százezreket fölöslegesen mindenféle szakembernek.
2016. jan. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

KREK, sajnos nincs igazad. Én építész vagyok, naponta látok szétcseszett régi épületeket, vályogházakat. A neten is sok kőműves hirdeti magát, hogy vályogot is vállal, már a honlapjukon olyan technikákat ajánlanak, ami teljesen szakszerűtlen. A baj persze csak 5-10 év múlva "tetőzik", addigra menthetetlen lesz az épület.


Nagyon sajnálom, hogy ilyen az emberek szemlélete, a lakásállományunkon is nagyon meglátszik a mérnöki közreműködés hiánya.

2016. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krek87 ***** válasza:
Ezen naphosszat lehetne vitatkozni. Mindenkinek meg van a véleménye. Nekem a mi kőművesünkkel nem volt semmi problémám. Most adott egy normális hozzáértő lelkiismeretes kőműves 20-30 év tapasztalattal aki nem csak lehúzza az embert és összeüti a munkát. Az is ér annyit mint egy mérnök. Hangsúlyozom ez az én véleményem, és az én tapasztalatom.
2016. jan. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!