Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi konvektor csere - de mire?

Régi konvektor csere - de mire?

Figyelt kérdés

Vettünk egy új lakást, felújítás előtt állunk. Jelenleg konvektoros fűtés van, de a készülék ezer éves, alig működik már...

Milyen alternatíva van?

Új konvektor készülék felszerelése már engedélyköteles, jól tudom?

A kemény nem bélelt, és van felettünk 4 emelet, emiatt a cirkó is kiesik.

A villany radiátoron gondolkodom. Tudom drága, de a parapetes konvektor se olcso, nem?


Ki mit ajánlana nekem?



2016. okt. 8. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Konvektort tudod cserèlni, csak azonos teljesìtmènyre kell.
2016. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Új konvektor. Nekem sem kellett kéményt bélelni, semmi. Ráadásul nagyobb teljesítményűt tetettem be, azóta gazdaságosabb és végre meleg a lakás.
2016. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vagy egy konvektor kazán és radiátorok. hatásfoka jobb, parapetes, külön engedély nem kell, ha a régi helyére felrakod.

mika6

[link]

2016. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A konvektor kazannal mennyivel menne lejebb a futes, van errol infod? Megeri az uj vizvezetekezesi rendszert kialakitani radiatorokkal?


Egyebkent jo otleteket irtatok, koszonom!

2016. okt. 9. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 47m2-re raktam be az idén a 2 konvektor+fürdőbe a CalorII helyett a Mika6-t.

16 lakásos társasház 1. emeletén.

Teljes felújítás volt,(víz,csatorna,villany,gáz,fűtés,ablak,festés,mázolás,burkolás)

A meleg vizet Ariston velis-sel csinálom.

Mivel gázcső csere is volt,így gázterv is volt.

Az egész cakk~pakk úgy 550 körül volt(gázterv+ gázszerelés+fűtésszerelés+anyagok+radiátorok+kazán)


Itt olvashatsz,akár kérdezhetsz is.

[link]

2016. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindamellett a több konvektoros veszteséged, hatásfokodból most csak 1 lesz, így ez már megtakarítás. Aztán, sokkal jobb a hatásfoka, van kondenzációs is belőle, így megint csak jobb. A radiátorokkal egyenletes hő tartható a lakásban mindenhol, vagyis sokkal kellemesebb hőérzet. Ellenben a konvektornál közel meleg van, szoba másik felében hűvösebb, mert csak így tud fűteni, ez kevésbé komfortos. Ha a meglévő parapetes konvektor helyére teszed fel, nem kell terveztetni, és a radiátoros rendszert 1 (2) nap alatt ki lehet építeni. A költségekről fórumokon vagy szerelőket találsz a neten hozzá, tőlük kérhetsz.
2016. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!