Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konvektort cserélnék kondenzác...

Konvektort cserélnék kondenzációs kazánra, mik a csere lépései?

Figyelt kérdés
Első emeleti tégla blokkos lakásban szeretném korszerűsíteni a fűtést, de többen is azt mondták, hogy megváltozott mostanában a jogszabály és nincs rá mód, hogy cseréljem. Igaz ez? Ha mégsem így van leírnátok nekem a lépéseket?

2013. nov. 19. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Már olyanok is vannak,amit a konvektor helyére lehet felszerelni .
2013. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ilyet, mert szerintem a hatásfoka elmarad a kondenzációstól (javítsatok ki ha tévedek) de jó lenne a melegvizet is megoldani egy készülékkel.
2013. nov. 19. 20:59
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Az első lépés, hogy legyen elég pénzed. A további, hogy keress valmi gázszerelő céget, ahol elmondják a teendőket.
2013. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
3. Megelőztél :D
2013. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben olyan vállalkozást keresnék amelyik vállalja a teljes kivitelezést az engedélyezéssel együtt. A legjobb, ha a tervezőnek van személyes kapcsolata a gázszolgáltatónál. Akkor ismeri az összes olyan apróságot ami problémát okozhat.

A kombi kondenzációs kazán használati melegvíz előállítására is alkalmas. Nekem olyan fali kazánom van, amelyikhez nem kell kémény, csak egy kb 30 cm-es cső áll ki a falból a külső oldalon. Mondjuk én családi házban lakom, ott nem volt gond az engedélyezéssel.

2013. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lakásvásárlás előtt állok, ezért próbálom felmérni, hogy megéri e olcsóbb akár konvektoros lakást megvenni és átalakítani (lepusztultat vennék és cakk pakk felújítanám) vagy inkább ahol már ilyen kazán van és ki van építve a rendszer. De ezek nagy része Békéscsabán panel ami nincs is hőszigetelve.
2013. nov. 20. 16:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a kémény belső mérete 14x14 centi akkor lehet hivatalosan 120-as csövet belerakni (bélelni) ha nincs elhúzás. Ez az alapfeltétele.

Kb. 1-1,2 M ft a kiépítése 7-8 radiátornak és a víznek anyaggal. A kazán kb 150e Ft.


Azonban ezek csak 8 méteres kéményre vannak tervezve, ha van még 3 emelet felette, akkor másfélszer drágább készülék kell.

2013. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként 6-7 év alatt térül meg a konvektorról átállni. Nekünk 32e volt a gázszámla átalány konvektorral, most 21e turbós kazánnal ugyanúgy 20 fok van a lakásban. Évente 120e a megtakarítás, mert a hő harmada nem egyből az utcára megy.
2013. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem kéményre szeretném rákötni, mert azt tuti nem lehet megoldani a különböző típusú rákötött készülékek miatt (csak a vízmelegítő kéménye van). A legtöbb épületen a falból lóg ki egy pár centis cső vízszintesen. Amúgy én mindig elcsodálkozok, hogy hogy sikerül ekkora gázszámlákat csinálni. Én zárószinten lakom, 30 éves konvektorral fűtök most, a nyílászárók is az eredetiek, a plafonon van egy kb 2-3 cm es hungarocell díszítő szigetelés. 3000 Ft ból vettem szigetelőcsíkot tavaly, de még így is húz be a hideg. 45 nm a lakás, melegvíz is gázkazánról megy. Tavaly a leghidegebben fizettem olyan 15 körül, múlt hónapban talán 3000 volt, és majdnem minden nap bekapcsoltam, sokszor a pulcsit is leveszem. Igaz hogy egyedül vagyok, de ez csak a melegvíznél számít. Viszont a vízmelegítőben az őrlángot mindig kikapcsolom, mert majdnem egy köbméter gázt elfogyaszt naponta...
2013. nov. 20. 18:41
 10/14 anonim ***** válasza:

Először tájékozódj a helyi kéményseprőknél, hogy engedélyezik-e a kémény vízszintes kivitelezését. Kb 99,5 %, hogy nem, akkor pedig a kéménybélelés/külső kémény jöhet szóba. Legutóbp itt pesten béleltettem 8 m-t, valamivel több volt, mint 300 000, de ez egyedi kémény volt. Ami neked kell, ugyanilyen hosszban ennek kb a duplája, vagy több. Ha ez ugrott, akkor marad a MIKA kazán (konvektor helyére szerelhető, nem engedélyköteles), amiben viszont nincs kondenzációs, és a melegvíz készítése sem egyszerű.

Ha ilyen igényeid vannak, akkor ez sajnos nem a neked való lakás.

2013. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!