Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy új vízvezeték szerelése esetén, amely 5 rétegű csővel fut a falban és amelyre új burkolat is kerül, megfelelő-e a hollanderes kötés vagy inkább a roppantós megoldás ajánlott? Van erre valamilyen hivatalos előírás?

Figyelt kérdés

2016. okt. 9. 08:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én magam csináltam 2008-ban a fűtésemet,és a vízvezeték cseréjét. Az egész 16-os uni csővel történt.

Minden csatlakozásom "kulcsos",de a falban egyetlen kötés sincs.

Ennél nagyon fontos a csatlakozó(k)felrakása előtt,a cső "kalibrálása" egy spec szerszámmal.

Eddig még(kopp~kopp) probléma mentes...

2016. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nekünk nem mozdult az óra, pedig folyt a víz a falban. Mindenképp kell nyomáspróba.

Mindenesetre sajnos én is utólag lettem okosabb...:(

2016. okt. 10. 21:54
 13/14 anonim válasza:

Ez a kulcsos idom akkora egy baromság...

Miért ne lehetne presszelt idom a falban? Az nem lazul meg mint a kulcsos...

Előtte le kell nyomáspróbázni, 4-5 bart neki és, ha netán valami nem oke nem folyik a víz se :-)

2018. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Ez a kulcsos idom is egy magyar baromság, meg falon kívűl vinni, hát gyönyörű lehet a fürdőd :-D

Külföldön dolgozom mint csőszerelő, kulcsos idomokat hírből sem ismernek, minden préselve (gipszkartonban), esztrichben és semminek semmi baja.

Geberit , Kelox ,kekelit , rehau, viega.

Mondanak ezek a nevek vmit? Minimum 50 év tapasztalat mindegyiknél de biztos a kulcsos idom a jobb a falon kívűl ami vmi nevenincs lótúró :-D

Jaj drága kenyér.

Ha normálisan kalibrálva és presszelve van az égvilágon semmi baja nem lesz soha, ellenben a kulcsos bohócságot húzhatod után random....

Nem kéne a laikusokat megtéveszteni...

2018. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!