Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy 100nm-es...

Mennyibe kerülhet egy 100nm-es,1960-as régi kockaház teljes felújítása?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok minden befolyásolja,de hozzávetőlegesen érdekelne a költség. Gáz nincs bent, villany, víz van.
2016. okt. 10. 12:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs megtörve az alap, nem süllyed egyik fele sem, nincs összerepedve, csak a vizet és villanyt kell újra bevezetni és a tetőt, fürdőszobát, konyhát felújítani, ajtókat, ablakokat cserélni, akkor is 5-6 milliót biztosan rá kell költeni.
2016. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Víz, villany újravezetékelés, padlók betonozása, falbontás, új falak emelése, menyezet szigetelése, új, háromrétegű műanyag ablakok + bejárati ajtó, redőnyök, új beltéri ajtók, festés, burkolatok a konyhában, wc-ben, fürdőben, csaptelepek, laminált padló. Kb. 7 millió ft. 2 éve.
2016. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Teljes felújjításon mit értesz?Tetőt ,minden vezeték cseréjét,ablakcserét,szigetelést stb.?Gázt is beköttetni?Mi most csináljuk,olyan 8-9 milliónál lesz a vége,de tényleg mindent kicserélünk,és nálunk tetettünk átfalakat is.A kert nincs benne.
2016. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen. Szeretnénk új tetőt, gázt beköttetni, festés, burkolás, nyílászárók, ajtók stb... Sajnos elég magasra saccolom az összeget. Még nem a miénk a ház, de ha belegondolok ez kb annyi lenne mintha egy azonnal költözhető házat vennénk. 10m az alapár+ felújítás.
2016. okt. 10. 12:59
 5/19 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg lehetetlen megbecsülni. Mi végigcsinaltuk ezt. Eredetileg 8 milliót szantunk rá, a vége 12 millió lett.

Par példa. Ablakok: fehér műanyag 500 ezer ft fehér műanyag redőnnyel. Mi inkább 3 rétegű üveggel ellátott faablakokat választottunk alumínium redőnnyel, ez így 1,5 millio ft.

Padló: legtöbb embernek a padló felújítás új járólapot/szőnyeget/parkettát jelent. Nálunk így néz ki az új padló: döngölt föld, 15 cm kavics, építkezési fólia, vashálós beton tüskékkel a falhoz erősítve, lépésálló nikecell, újra fólia és beton, erre mélyalapozo és aljzatkiegyenlítő és így a fedőréteg (szőnyeg, parketta, járólap). Jah meg közben a "kátránypapír" is ott van. Mindkettő felújítás csak az egyik időtallóbb, energiatakarékosabb csak hát drágább is.

Ezért nehéz kb árat mondani. Arról nem is beszélve, hogy van járólap 2 ezer forintért de 12 ezerért is és így tovább.

2016. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

2-es vagyok megint. Az általam írtakban nincs benne a tetőcsere, azt pár év múlva tervezzük. Illetve most szigetelünk éppen.

Valamint az udvarrendezésre is elment 1-2 millió ft (térkő, füvesítés, teraszkialakítás, fák, kerti bútor, kocsibejáró stb.)

2016. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A legjobb a tetővel kezdeni, mert hiába van felújítva minden belül, ha beázik több helyen is. A legrosszabb, ami történhet, dohos, penészes, büdös lehet tőle az egész épület.
2016. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Attól hogy azonnal költözhető még lehet, hogy azon is mindent fel kellene újítani csak akkor közben bent laksz. Sok olyan felújítás van, amivel inkább ártott az előző tulaj. Ezzel is számolni kell.
2016. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A vízen és a gázon tudnánk spórolni, mivel apósom szakmabeli+ egy kis csok 2 gyerekre. Az aljzatbetont mikor indokolt cserélni?
2016. okt. 10. 13:22
 10/19 anonim ***** válasza:
3.vagyok...azt elfelejtettem,hogy a víz,fűtésre nem fizettünk munkadíjat,mert a férjem megcsinálta(az a szakmája)...Hát,új ház...nem tudom,én láttam felépülni kezdetektől a szomszédomban a házak...minőségileg sokkal jobb lesz minden szempontbóla miénk,ha készen leszünk,mit az új,-hiába amienk 72-ben épült-és itt most nem a burkolatokra gondolok....Azt mondjuk,nem írtad,miböl van a ház,beton födémes -e stb...mert nem mindegy....Meg persze az sem,hogy van -e türelmetek(pénzetek) felújítani....
2016. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!