Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelban a tapétát leszedtem....

Zoltán1016 kérdése:

Panelban a tapétát leszedtem. Alatta a szürke beton sok lukacskával. Festeni szeretném, de nem tudom, hogy közvetlenül a betonra lehet- e glettelni és festeni, vagy kell-e használni valami tapadás segítőt, és milyen sorrendben? Segítség!

Figyelt kérdés

2016. nov. 24. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Glettelni mindenre lehet.
2016. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Glett és aztán festés! Figyelj oda nehogy fordítva csináld!
2016. nov. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
elég fárasztó munka, különösen, ha e téren nincs elég tapasztalata az embernek. Fontos a jól kenhető alapanyag, aminek lágynak kell lennie, különben nehezen tapad a falra, nehéz vékonyan és jól elsimítani. Még a használatra kész, előre kevert gipszes gletteket is ajánlatos vízzel hígítva a vödörben csomómentesre átdolgozni. Ezáltal lágyabb lesz és egy széles glettvassal, széles mozdulattal elég nagy felület besimítható. Előbb vízszintesen több sávban, majd erre keresztben húzva, laposan tartott nyeles glettvassal, vagy simítólappal elég egyenletes felület érhető el. Természetesen a simítólapra nem szabad túl sok glettanyagot rakni. Elég a lágy simítóanyagot az él szélétől alig 4-5 cm szélességben és 1-2 cm vastagságban felkenni. A lapot pedig lapos szögben tartva, szinte csak a felületi egyenetlenségeket követve kell erős nyomás mellet mozgatni. Így a besimított felület ugyan foltosnak tűnt, de csak azért, mert a glettanyag csak a mélyedéseket töltötte fel. A száradás után már csak a simításkor elkerülhetetlenül kialakult anyagfeleslegeket kellett lecsiszolni és a portalanítást követően már a falfestéké és a festőhengeré a főszerep.
2016. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha festeni akarod, akkor telibe kell glettelni. HA még nem csináltad akkor nem sok esélyed van, hogy szép lesz:)


[link]


Leszeded a tapétát megtisztítod a felület és mehet a menet. Én ilyennel raktam fel:

[link]


A végén megcsiszolod.


Nem könnyű szépet csinálni gyakorlat nélkül.

2016. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet. De az alapfelületed legyen tiszta és pormentes, ne legyenek rajta tapéta és ragasztómaradványok, illetve glettelés előtt legyen lekötve a felület egy falfix-el. Ezután glettelhetsz, de fontos,hogy az első réteged amit közvetlenűl a betonra húzol az olyan glett legyen ami alkalnas betonfelületek glettelésére. Ez zsákon fel van tüntetve. Mindíg figyelj arra hogy amivel dolgozol az arravaló legyen amire használod :-) Én Finofill-t használnék első rétegben, majd erre simitóglettként Rimano plus-t.Csiszolás és festés. Hajrá :-)
2016. nov. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!