Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdeklődöm melyik jobb gáz...

Érdeklődöm melyik jobb gáz kazán vagy fa tüzelésű?

Figyelt kérdés
2016. nov. 24. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ki erre ki arra esküszik. Erről már többször volt itt vita. Amit ebből itt leszürtem meg a környezetemből hogy gázzal egy jól szigetelt modern kazánnal nem drága a fűtés. Fával meg ha magad dolgozd fel amit erdészettől vesze m3-re és hagyod száradni jössz ki olcsóbban.
2016. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Ha nincs puffertartályod, akkor a gáz olcsóbb. Ha szeretnéd, le is vezetem.
2016. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

nekem a fa ingyen volt szóval megspóroltal pár száz ezret eddig:)

így én a fára szavazok,van vele munka de olcsóbb nekem,a gáz meg kényelmesebb,de a kényelmet meg kell fizetni

2016. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
A fa sokkal jobban fűt. Nekünk kondenzációs gázkazán van, de annyi okoskodást programoztak bele a gyártók, hogy gyakorlatilag képtelenség egy adott hőfok fölé kifűteni a házat. Télen például majdnem hogy maximumra kell állítani benne az előremenő víz hőmérsékletét, és úgy lesz épphogy 24 fok. Pedig a ház méretéhez megadott teljesítményűt vettük. Amíg fával fűtöttünk, addig meg bármikor pillanatok alatt akár 30 fokot is tudtunk csinálni. A faelgázosító kazánt viszont sokan dicsérik, állítólag az jó meleget csinál.
2016. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Negyedik!

Ne feledd, hogy minél kisebb az előremenő hőmérséklet, annál jobb hatásfokkal dolgozik a kazán. Ha már túl meleg vizet állít elő a, akkor már nem is fog kondenzációs üzemmódban üzemelni.

Lehet, hogy azért fűtöttél melegebbre fával, mert vegyeskazánnal 80 fokos vizet is lehet csinálni, gázzal, pláne kondenzációssal meg ez őrültség. Szerintem eggyel nagyobb kazán kellett volna nektek, vagy radiátorok.

Hadd jegyezzem meg azt is, hogy a 24 fok már bőven elegendő, a 30 fokról meg nem is mondok semmit sem. S nem az a fajta vagyok, aki 18 fokban alszik. Nálunk sem megy 21 fok alá SOHA a hőmérséklet.

2016. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

# 2

Én teljesen egyetértek veled, ettől függetlenül érdekelne a levezetés, hátha lesz benne olyan, amit én nem tudtam vagy nem gondoltam rá.

2016. nov. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk az erdekelne hogy kinek nem eleg a 24 fok :)


Nalunk 22-23 fok van, a gazkazan tokeletesen fut, a fene szerencsetlenkedne a faval. Raadasul ha mondjuk 25 fok lenne a hazban akkor allandoan ki kellene nyitni az ablakot mert mindenki izzadna mint a ló.

2016. nov. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha tudsz ingyen fát vágni, akkor az a legolcsóbb. Ha olcsón tudsz rönkben hozatni és feldolgozni, még az is megéri.

Ha hasogatva hozatod, az már drágább, mint a gázfűtés, plusz sok munka, piszok, kellemetlenség.

Ha van egy komolyabb puffered, akkor lehet olcsóbb egy kicsit a gáznál a fa. De ez a különbség nem olyan nagy, hogy megérje a vesződség.


És akkor még nem tértünk ki arra, hogy elavult, gyenge hatásfokú vagy csúcskategóriás, modern kazánokat veszünk-e alapul.

Amiket írtam, azok a "hasonló a hasonlóval" elv alapján végzett összehasonlítások.

2016. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Ezer előny itt, ezer előny ott és ezer elethelyzet. Estig lehetne erről vitatkozni, úgysem jut dűlőre az ember.

Nekünk bevált a fa. Szigetelt ház Új ablakokkal, új kazánnal. Idén még épkézláb fát nem tettünk a tűzre, mégis 20 fok alatt nem volt a ház, az átlag 23 fok. Nekünk kell ennyi, mert szeretek lengén öltözni.

De van munka a fával sz vitathatatlan. Szerencsére fizetni nem nagyon kell érte, mert a faluban cserekereskedelem folyik mindennel, mindig van akinek az erdejét tisztítani kellene, akinek egy hivatalos ügyben kell segíteni és fával fizet és még hosszan sorolhatnám. Nálunk az sem gond, ha későn érünk haza, mert a szüleim közel laknak és begyújtanak és nem kell őrizni a tüzet, anélkül is meleg van és működik a rendszer. Fát vágni és hordani nő létemre imádok. Egész héten ülök az irodában, pár ügyfelet ütnék is, ezután abszolút kikapcsolódás fejszével egy kicsit hasogatni és pakolni. A fiunk, aki 3 éves idén a kis talicskájával hordja, játszik kint, így nem megterhelő. Egy évi fűtésdíjunk mindennel együtt kb 30 ezer ft, és fűtési szezonban a melegvizet is a fával fűtjük fel, így több mint fél évig arra sem kell költeni.

De ezer tényezős kérdés ez. Ha nem szeretnénk a kinti munkát, ha óránként kellene pakolni a kazánt, ha reggelre 10 fok lenne, akkor gyűlölnénk a fafűtést.

2016. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk idén tavasszal, szerencsére a fűtési szezon végén ment tönkre a kb 30 éven Unior mini super 25 névre keresztelt, egykor BMV nagydíjas gázkazánunk. Nincs adatlapom hozzá, de szerintem kb 80% lehetett a hatásfoka. Az éves gázszámlánk 300ezer HUF volt, rezsicsökkentve, úgy, hogy 21-22 fok volt a házban.

Sokat gondolkodtunk azon, hogy mire cseréljük le, a vége az lett, hogy vettünk egy Ferroli SFL3 pellet kazánt, ami vegyesként is működik. Vásároltunk fűtőanyagnak 100 zsák pelletet(kb 80ezer HUF), 12 mázsa hasított fát (30ezerHUF) és 50 zsák, vagyis 10mázsa fabrikettet (55ezer HUF Bauhaus-ból. Jelenleg ott tartunk, hogy a pelletból annyit használtunk el, amennyi a garanciális beüzemeléshez kellett, a fa és a fabrikett több mint háromnegyede megvan még, és a lakásban állandó a minimum 22 fok. Messze még a tél vége, de azt látom, hogy a fatüzelés sokkal olcsóbb egy rossz hatásfokú gázkazánnál, de szerintem egy modern, gazdaságos kondenzációsnál is. A pellet biztosan drágább a gáznál. Az más kérdés, hogy igen, a vegyeskazánt meg kell rakn, be kell gyújtani, takarítani kell, stb, stb. Bevallom, nekem is hiányzik néha a szobatermosztát adta kényelem, szóval hamarosan pelletezünk, de ha a kellemetlenségeket vállalod, és tudsz szerezni száraz fát, akkor jó a vegyes nagyon.

2016. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!