Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megbízható kondenzációs kombi...

Megbízható kondenzációs kombi kazánt szeretnék venni? Tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Lakásfelújítás előtt állunk és leszeretnénk cserélni a meglévő kazánunkat egy energiatakarékosra.Baxi kazánt ajánlotta a szerelőnk.
2016. nov. 25. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az új szériák elég szervizigényesek, bármelyiket is választod. Ha a szerelőd egyben a szervizes is, akkor hallgathatsz rá, Ha nem, akkor inkább érdeklődj a környékbeli ismerősöktől kinek mi a tapasztalata szerviz, karbantartás terén. Én egy ideig Ferrolit szereltem, nagyon jók voltak, mindenkinek bejött. A legutóbbi széria viszont nem nyerte el a tetszésemet, mert már legalább 50%anyagot kispóroltak belőle.A 3-8 évvel ezelőtti szériák még vastag öntvény hőcserélőkkel, külön szivattyú, háromjáratú, gázszelep stb készültek, cca 40-50kg tömeggel. A mostaniakat megemelve azt hiszi az ember hogy lepkef.ing van a kezében. Lemez tűztér, műanyag monoblokkban egybeszerelve minden. Sajnos a nagy neveknél is (Wolf, Wissman,Buderus stb.)is ez a helyzet.
2016. nov. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy az elsőnek igaza van én Baxit vennék.
2016. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 25. 20:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 6 éves Saunier Duval kazánom van. Ősszel volt itt a szerelő átnézni. Azt mondta, hogy szinte nem is látszik rajta a használat.

Az fontos szempont, hogy a környéken milyen típushoz van szerelő az éves karbantartáshoz és esetleges javításhoz.

2016. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem Baxim van, 8 év után kellett légbefúvó ventilátort cserélni benne.
2016. nov. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Saunier Duval
2016. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a Saunier-rel rossz tapasztalatunk van.
2016. nov. 26. 17:24
 8/11 anonim ***** válasza:

A Saunier Duval, egy rakás hulladék 3 év alatt három meghibásodás.

Immergas pl. hibátlanul működik 5 éve testvéreméknél.

2016. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz magadnak ne kombi készüléket vegyél.

Kazán + melegvíztároló kombó sokkal jobb.

2016. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És pontosan milyen típust javasolnál?
2016. nov. 27. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!