Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy beépített faszekrényt át...

Egy beépített faszekrényt át lehet festeni?

Figyelt kérdés
Van egy beépített faszekrényem, jelenleg mogyoróbarna, de én sötétbarna színűt szeretnék. Le lehet festeni vagy csináltassak újat?
2016. nov. 29. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Osszál és szorozzál, ha már ilyen nagy dilemmád van. Nyilván a keretre is vonatkozik a más szín, nemcsak az ajtólapokra. Nézd meg, milyen anyagból van, festhető-e egyáltalán stb. Azt viszont vedd számításba, hogy a sötét szín kevesebb fényt ver vissza és a szín-kontraszt sötétebb szekrény esetén fokozott lesz a szekrény és a falak ill. többi berendezési tárgy között.
2016. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet nem voltam egyértelmű. Az lenne a kérdés, hogy le lehet-e festeni egy szekrényt úgy hogy mutatós legyen. Szőke nős kérdés. :D Az egész szoba fel lesz újítva, új lakásról van szó. 2 opció van újat csináltatok vagy a jelenleginek olyan színe lesz amilyet szeretnék. Az is benne van a pakliban, hogy átfestetem és mégsem olyan lesz az összkép mint amilyet szeretnék és akkor mégis újat kell csináltatni.


Ilyen színű:

[link]


És ilyet szeretnék:

[link]

2016. nov. 29. 14:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Az átfestés tuti nem lesz olyan szép és tartós,mint ha eredeti bútorlapból készült volna.
2016. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem sem, egyszerűbb csináltatni egy újat.
2016. nov. 29. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés fa szekrényként azonosította a jelenlegit. A fotó alapján nem fa, hanem laminált bútorlap, azaz mesterségesen előállított, jelentős mennyiségű műanyagot tartalmazó bútorról van szó. A felület nem festett, hanem anyagában színezett műanyag fólia, amire festeni nehézkes és nem időtálló.
2016. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az új a megoldás,mert a bútorlap csúnya lesz festés után.
2016. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csináltatok újat, már találtam is céget!
2016. nov. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!