Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Dunához közel, magas talajvízű...

Dunához közel, magas talajvízű rétegbe épített régi társasházban frissen felújított pincét szeretném lakhatóvá tenni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A pincét belülről kátránypapírral szigetelték víz ellen. Tettek elé kőzetgyapotot, és pár cm távolságban gipszkartont. Mindez nagyon szép. Zárt ablak mellett a levegő doh szagú lett. A fal egy helyen penészesedni kezdett. Korábban páramentesítőt használtak, de ezt velem nem közölte az eladó

#kátránypapír #pince szigetelés #gipszkarton fal lebontása
2016. dec. 10. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A kátránynál sokkal jobb szigetelőanyagok vannak már. Szerintem a biztos megoldás a teljes aljzat szigetelés, és fal szigetelés, ha kell vakolással. Viztaszitó vakolattal, és festékkel. A kátrány nem egészséges, a gyapot csak hőszigetelő, a gipsz meg csak szivja magába a vizet.
2016. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A családi perpatvar abból adódik, hogy egy vállalkozó 1,5 MFt-ért leszedné a gipszkartont, a kőzetgyapotot. Lekaparná a falat, vízzáró réteget vinne fel, injektálna, takarítana. Érdemes-e megbontani a nagyon szép kinézetet? Nekem erre nincsen ennyi pénzem. Mi van ha így hagyom? Ha vízmentesítem belülről (porus tömítővel, stb.) akkor még területet is nyernék, meg teherhordó falat. De ennyiért: Maguink is bonthatnánk, de nem egy könnyű munka..
2016. dec. 10. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!