Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha vetemedett a pár hónapos...

Ha vetemedett a pár hónapos bejárati ajtó azt megtudom magam csinálni?

Figyelt kérdés
Olyan kilincs van amit először fel kell tolni és itt a probléma, ugyanis nem lehet teljesen feltolni (akad háromnegyedénél) így bezárni sem lehet mert csak akkor tudnám ha teljesen feltolom a kilincset. Nem tudom mit hogyan kellene állítani de állítólag ez 5 perces munka szakembernek

2016. dec. 16. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Reklamálj az ajtó készítöjénél/forgalmazójánál, mert az ajtóval valami nagyon nincs rendben.


Ha pár hónap alatt megvetemedett, akkor rossz alapanyagot használtak fel hozzá, és ezután is egyre jobban el fog húzódni. Ezért kell még most kicseréltetni.

2016. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tipikus magyar sz.rháziról van szó, amíg nem kapta meg a több százezer ft-ot addig jópofa meg minden, azóta meg 1 hónapja ígérget
2016. dec. 16. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor a helyedben bíróságra vinném az ügyet
2016. dec. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Áh, pár ezer forintért szerintem kijön másik "szakember", csak akkor mondta volna ez a paraszt, hogy nem fog kijönni. De úgy voltam vele ha már ő csinálta az ajtót akkor csinálja meg ő, de mindig majd holnap, majd jövőhéten. Mindig azzal csesznek ki aki normális, ha második alkalomnál rácsaptam volna egy asztalt rögtön kijött volna. Ma már csak úgy lehet elintézni valamit :/
2016. dec. 16. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem csináltatnám mással, hanem addig csesztetném, míg eljön. Lehet, hogy tényleg csak egy 5 perces beállítás, de az is lehet, hogy komolyabb gond van az ajtóval és nem csak a súlya húzza egy kicsit lefele, hanem valóban vetemedik, görbül, a nem megfelelő minőségű alapanyag miatt. Jobb ha ő látja...
2016. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kisiparos által készített faajtóról van szó?

Ha nem telített fa, az a páralecsapódás miatt megszívhatja magát, és kisebb mértékben vetemedhet, egy darabig ez normálisnak mondható.

Ha nyitva van az ajtó, akkor rendesen be tudod zárni, csak becsukva nem?

Először is azt nézd meg, hogy amikor próbálod bezárni, akkor az ajtó jobb és bal oldala is párhuzamos-e az ajtófélfával.

Ha igen, akkor meg nézd meg, hogy amibe belezáródik a nyelv az ajtófélfán, azon lehet-e szabályozni, kintebb engedni.

Ha nem párhuzamos, akkor esetleg a zsanéron lehet szabályozni, bár az ilyen inkább a műanyag ajtókra jellemző.

2016. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!