Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyon elrontottam? Ti mit...

Nagyon elrontottam? Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Vettem új faajtókat a lakásomba és vettem hozzá fehér zománcfestéket is. Lecsiszoltam az ajtókat, letöröltem őket és aztán egyből a zománcfestéket kentem fel, utólag tudtam meg, hogy először kellett volna rá alapozót is használnom. Mit tanácsoltok? Hagyjam így vagy csiszoljam fel újra? Van rá esély, hogy így lepattog?

2016. dec. 5. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Teljesen a fáig lecsiszoltad? Mert ha nem akkor szerintem jó lesz az. Ha teljesen leszedted a régi festéket lepattogni akkor sem fog.
2016. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha teljesen új ajtókat vettél, akkor azt már nem kellett volna csiszolnod, hiszen azt a gyárban megcsinálták, és utána a szükséges alapozót (diópác, vagy akármit is) rákenték.

Csiszolni csak akkor szokták, ha már van/volt rajta korábbi festék, ami itt-ott lepattogzott, és hogy ismét teljesen síma, szép felületre kenjék rá az új festéket.


Szerintem most már hagyd így, 1-2 év alatt (vagy éppen nyár közepéig) kiderül, hogy mennyire tartós.

2016. dec. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Tulajdonképpen pontosan erről az ajtófajtáról van szó:


[link]


Elnézést, hogy nem tudom megmondani, pontosan mi lehet rajta az a fehér réteg, de mentségemre legyen, hogy eddig a férjem foglalkozott ilyenekkel.


Az oldalán és a tetején viszont semmi ilyesmi nincs, ott csak a fa van. Ott is így cselekedtem, ahogy megírtam a kérdésben.


Egyébként mi szükség van az alapozóra? Tovább szebb lesz a festés?


Ön mit tanácsol most már hagyjam így?

2016. dec. 5. 09:38
 4/16 anonim ***** válasza:
Jajj, de ezt a szép kis ajtót, minek kellett lefesteni? :S
2016. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mert az oldalát és a keretet így is-úgy is le kell :)


Számomra kellemesebb szín a tiszta fehér, mint ez a szürkés koszos fehér. Ízlések és pofonok. :)

2016. dec. 5. 09:59
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Besirok mi ugyan ezt az ajtot vettuk meg, de nem festettuk le. Minek a plusz munka? :D de szerintem ahogy az elozok irtak nyarra kiderul aztan ha nem jo, lekapod a helyerol es a nyari melegben pillanatok alatt megcsinallod. :)
2016. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem a fáig csiszoltad és röbb rétegben kented akkor szerintem nem lesz gond pár évig.

Egy megjegyzés: az ajtó alját nem szoktuk lekenni,mivel fa ezért lélegzik.

2016. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
De mi a búbánatért nem vettél olyan színű ajtót, amilyen tetszik is? Inkább gályázol vele feleslegesen, és még el is rontod...no comment. Ne foglalkozz vele, meglátod meddig bírja, ráérsz akkor újra küzdeni vele, ha lepattog.
2016. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Akik segítőkész választ adtak azoknak nagyon köszönöm! :)

Akikből eredendően a rosszindulat szól azoknak kívánom, hogy béküljenek ki az élettel, magukkal és lássák szebben a világot.


És tanuljanak meg gondolkodni. Lehet, hogy azért ezt az utat választottam, mert olcsóbb volt? Mily meglepő fordulat.

2016. dec. 5. 13:19
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Tehát össze-vissza mégsem lett olcsóbb.
2016. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!