Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 1977-es kockaház aljzatbeton...

1977-es kockaház aljzatbeton és szigetelése hogyan és mekkora költség? Illetve jelenleg 12 cm van a régi mozaik lap és az alatta lévő misung és beton felverése után.

Figyelt kérdés
Mennyi a minimális mélység ami már ér valamit a szigetelés szempontjából? Mennyivel nagyobb és költségesebb munka egy sima, egyenes betonréteggel szemben?

2016. dec. 30. 16:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy a terület kb. 35 nm.
2016. dec. 30. 16:50
 2/6 anonim ***** válasza:

szinte az összes kenhető szigetelést is meg tudod magad csinálni.

egyedül a bitumenes nehéz lemezes szigetelést nem ajánlom házilag mert az valamennyi szakértelmet azért igényel.

viszont ez a legolcsóbb.

kenhető szigeteléseket rosszabb minőségű aljzatra is fel lehet hordani akár ecsettel is, természetesen az öklömnyi kráterek ne legyenek itt sem.


aljzatot mindig úgy szigetelünk, hogy a nulla pontól számítva (tehát ahol a végleges burkolat szintje lesz) attól még 25-30 centire az oldalfalakon is folytatni kell a szigetelést.

fontos hogy megszakítás ne legyen benne, tehát folytatólagos legyen az egész szigetelés.

egy úgynevezett "teknőt" kell csinálni.

ilyenkor le kell vésni a vakolatot 25-30 centi magasan.

érdemes a levésett rész utána vékonyan 2-3mm vastagon csemperagasztóval áthúzni, hogy ne a szűz poros téglára kerüljön a szigetelés.

ez leginkább a kenhetőnél fontos, mert sokkal több anyagot eszik be a porózus tégla, ezáltal az anyag költség is megnő.

lényeg hogy mindig minden pormentes legyen, hogy a szigetelő anyagok rendesen odakössenek a felülethez.

árakat meg keress a neten, átlagban 1000ft felett van négyzetmétere az ilyen szigeteléseknek.

2016. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát jelenleg egyáltalán nem pormentes a terület. Jelenleg úgy tűnik, hogy mindenképpen érdemes felszednem a régi padlót, mert van benne több cm eltérés is. Eredetileg rá akartam burkoltatni, de a burkoló is jobban örülne egy sima felületnek. De azt javasolják ha már felverem, akkor szigeteljem le, mert sokat jelent ha nem égeti a hideg padló az ember lábát. Ha a homokig lemegyek, akkor milyen költségekkel kell számolnom? Mindenképpen kell a lépésálló alá és fölé is beton? Ha igen, akkor milyen vastagságú? Nem tudom, hogy érdemes-e belevágni, mert horror árakkal dobálóznak. :(
2016. dec. 30. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

te akkor hőszigetelésről beszélsz ha jól sejtem, mert én a víz szigetelést írtam neked.

elmondom akkor a rétegrendet:

1-szerelő beton (10 cm)

2-vízszigetelés (amit fentebb leírtam)

3-hőszigetelés (nem kell lépésálló (XPS), van speciális EPS lap is ami lényegesen olcsóbb mint XPS, és aljzat hőszigetelésre van direkt

4-lehetőleg esztrich beton, ha ez nem tejesíthető akkor sima beton

5-burkolat


ha már belevágsz akkor érdemes így csinálni, mert kb a burkolat a legdrágább ebben az egészben, és annak meg jól megcsinált felület kell, hogy a lapok később se jöjjenek fel (ha hőszigetelést is akarsz alá tenni)


ha nem akarsz hőszigetelést akkor elég csak kiszedni a sittet a helységből, 10 cm beton, rá vízszigetelés majd a burkolat.


egyébként a járólap alatt sztm nem beton van, régen ezt úgy csinálták hogy telehordták homokkal a helységet, lehúzták majd cementlével felöntötték.

ezért szokott az lenni hogy az ilyen régi házaknál 2-3-4 centis süllyedések is lehetnek a burkolatban, mert közvetlenül a döngölt földre rakták a homokot.

2016. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

költséget meg azért nem írtam, mert nem tudom mi az amit te is megtudsz csinálni esetleg haverokkal, meg hogy végül is mit szeretnél.

sittet ti is kitudjátok hordani, vésést szintén meg lehet csinálni, a szerelő beton lehúzását is.

2016. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zsoltiposta válasza:

HAli !


Nagyon korrektek a válaszok. Teljes rendszerfelépités is korrekt. Alapvetően Bitumenes lemez - lépésálló szigetelés, és burkolat fogadásárra alkalmas aljzatbeton. Ezeket eddig meg tudod csinálni magad is,.. A mesterremberek nem akarnak ingyen dolgozni, amelyik jó az meg is érdemli.. Azonban van egy javslatom,ha ennyire szoros a pénztárca akkor húzd a betont c20 ra, (6-8cm azért legyen.. szépen besimítva vasat bele, és a végén csiszoltasd be. ha nincs túl sok beugród, és szépen lett behúzva az aljzat, nem kell az egészet bejavítani 4-6000 ft közöttt szerintem becsiszolák neked szépre,itt egy szaklap : ( [link] ) - és megspóroltad a ragasztót, fugázót, a hajcihőt a lapokat.. de ez csak egy ötlet.. A végét sokféleképp lehet csinálni, :) BUÉK

2016. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!