Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bérházi lakás fűtése? (tapaszt...

Bérházi lakás fűtése? (tapasztalatokra is kíváncsi vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbi problémám lenne, hogy adott egy 36nm2 tégla építésű bérházi lakás 1.em keleti utca fronttal.

1db nagy szoba, 1db fürdő, 1db konyha, 1db kamra és 1db folyosó amiből nyílik az összes helység kivéve a kamrát.


Az a helyzet hogy tönkrementek a lakásban lévő öreg gázkonvektorok és most próbálok ki ötletelni egy viszonylag olcsó fűtési módot, de sajnos nem találom az igazi fűtés megoldást.


Az alábbi fűtési megoldásokon gondolkodtam:

- SPLIT klíma

- Hőtárolós villanykályha

- Hőtárolós villanypadló fűtés

- Kondenzációs gázkazán és akkor a használati meleg vizet is előlehet vele állítani vagy ennek a párját villanyból.

- Vagy lecserélni a tönkrement gázkonvektorokat újakra.


Melyik technológiával lehetne "gazdaságosan" fűteni ezt a kis lakást hogy ne menjen rá a gatyám.


A segítségeteket előre is köszönöm,



2017. jan. 5. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a legdrágább a villanyfűtés lenne, a sorrendről, hogy a 3 elektromos megoldás közül melyik lenne a legdrágább és a legolcsóbb nem tudok nyilatkozni. Feltételezem, hogy a klímás fűtés kiemelkedően sokba kerülne, de nincs ilyen irányú tapasztalatom.


A leggazdaságosabb a kondenzációs kazán ez biztos, viszont lehet, hogy a kivitelezése csilliárdokba kerülne egy bérházban, sőt még az is lehet, hogy nem megoldható. Eleve kell egy kémény, amibe senki más nem kötött bele és nem is fog semmit. Van-e ilyen? Ha igen, akkor az is kérdés, hogy hány emelet van még feletted, lehet, hogy egy kisebb vagyon lenne csak a kémény. Megoldott-e a szellőzés? Szóval sok a kérdőjel, el kellene hívnod egy fűtésszerelőt, aki az engedélyeztetésben is jártas, hogy mondja el a véleményét. Én így látatlanban azt gondolom, hogy a legegyszerűbb megoldás a konvektorok cseréje lenne, de ha megoldható a kondenzációs rendszer kiépítése, engedélyeztetése, égéstermék és kondenzvíz elvezetése, stb, stb és van is rá pénzed, akkor hosszú távon talán az a legjobb.Abból indulok ki, hogy a leírásod alapján lehet kb 2, vagy 3 konvektorod, aminek darabja nagyjából 60-90 ezer ft + beszerelés, egy kondenz kazán meg alapból kb 250 ezerről indul, plusz tervek, engedélyek, kémény, csövezés, radiátorok, termosztát, szerelvények, miegymás. 1-1,5 millió alatt biztos nem áll meg.

2017. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

36 nm-re nem érdemes kondenzációs kazánt tenni, mert mint az előttem szóló is mondta, drága a rendszer. Egy közép kategóriás klíma -pláne H tarifával- simán felveszi a versenyt akármelyik kazánnal, én ezt választanám.

36 nm körbefűtve a szomszédok által, ilyen kis lakásban még a rossz hatásfokú konvektor is megoldás lehet.

Kérj ajánlatot klímára és konvektorra.

2017. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!