Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Földszinti lakás penészesedése...

Kim Bo Mao kérdése:

Földszinti lakás penészesedése ellen létezik alternatíva? Belső szigetelésből van olyan ami ténylegesen megoldja a problémát?

Figyelt kérdés

Földszinti lakás egyik fala (külső falrész) vizesedik alulról (valószínűleg a pincéből szívja a vizet), kb. 50 cm magasságig. December elején penész jelent meg rajta, ami penészírtóval el lett távolítva (lemosva), és rendszeresítve lett a szellőztetés (nem én lakom ott). Vettem 2 páraelszívót (tablettásat) ami szívja ugyan a párát, de a penész ismét visszatért enyhébb formában. Ismét penésztelenítve lett, és most 1 méter magasságig újra lett festve fürdőszobai penészgátló festékkel.

Majd szeretnék ahhoz a falhoz beépített szekrényt (a szoba elhelyezkedése miatt csak oda lehet/érdemes), emiatt fontos lenne, hogy valahogy leszigeteljem a falakat, de nem tudom lehet-e, nem-e penészedne a szigetelő réteg mögött a fal? Tudom, hogy vízszigetelni kívülről szabadna de nem megoldható, a társasháznak tartozásai vannak és más sürgetőbb felújításai is vannak.



2017. jan. 4. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát van a Multipor,Promatech-MC ezeket erre találták ki,vannak videók hogy kell kivitelezni,ha Multipor szigetelés vàlasztod elég az 5cm vastag,ha Promatech-MC-t akkor elég a 2,5 cm vastagot.Nézz utánuk.
2017. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!