Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Alacsony hőmérsékletű radiátor...

Alacsony hőmérsékletű radiátort hol lehet venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kellene egy olyan radiátor, ami minél alacsonyabb előre menő hőmérsékleten működik rendesen, mert a meglévő padlófűtés körébe tudnám csak bekötni.


Neten láttam, hogy vannak ilyenek, de sehol sem tudom, itthon hol lehetne megnézni/beszerezni őket. Jó lenne egy táblázat is, hogy különböző víz hőmérsékletek alkalmazásakor mekkora a leadott teljesítmény. (mindenhol 90/70/20 vagy 75/60/20) van megadva. Esetleg érdekelne sima 22K radiátor is, aminek megvan a teljesítménytáblázata alacsonyabb hőmérsékletekre is.


Köszi mindenkinek!



2017. jan. 7. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy radiátort üzemeltethetsz kisebb hőmérsékleten , csak gyengébben fog fűteni.
2017. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

", mert a meglévő padlófűtés körébe tudnám csak bekötni. "


A padlófűtés hőcserélőn keresztül üzemel,a kazánnál kellene kialakítani másik kört,a radiátor(ok) számára ha egyedi a fűtés.

2017. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Közben nézelődtem, sajnos nem találtam, lehet nem véletlenül. A pufferből nem szeretnék direktben lekötni egy radiátornak külön csövezést, de még az sem elképzelhetetlen. Nem egyszerű elvinni egy másikat oda. Padlófűtés ott is van ahol szeretnék fűteni, csak nem elég, mert kicsi a felület. Gondoltam felrakatok egy radiátort. Találtam egy oldalt, ahol számolgathatok:


[link]


Ez alapján, ha pl 600W-al fűtenék, ahhoz 1100-1200W-os 90/70/20 radiátor kellene. Szerintetek jól számolhatok? 600W elég is lenne, természetesen ennél több az jobb lenne.

2017. jan. 7. 13:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jól gondoltam. Sima radiátorokkal nem lehetséges, mert kb 0.2 a szorzó ilyen alacsony hőmérséklet lépcsőnél. 600W-hoz kellene 3000W -os radiátor.
2017. jan. 7. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Csinálj falfűtést, azt rákötheted a padlófűtés körére.
2017. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!