Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes- e lapradiátorra...

Érdemes- e lapradiátorra cserélni a régi lemez radiátort panelban?

Figyelt kérdés

Több helyen láttam lakás hirdetésnél, hogy új fajta radiátorokat tettek/cseréltek panel lakásban számomra ez új. Most újítanánk a lakásunkat a közel jövőbe és a kérdés hogy megéri e lecserélni a radiátorokat meg mi ennek a menete és a rezsin csökkentene e? Neten néztem még csak utána de nem találtam számomra teljesen érthető választ, szóval várom a segítségeteket aki tudja hogy megy és/vagy van evvel a dologgal kapcsolatban tapasztalata.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)



2017. jan. 14. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Mivel a hagományos öntöttvas radiátorokon kívül az eredeti bádog-radiátorok már cerélve voltak, vagy lesznek, időszerű ezek cseréje. Aki lecseréli, olyan 6 évig nyugodtan alhat. A szakértők szerint a mostaniaknak annyi az élettartalmuk. Vannak olyanok is, akik divatból cserélik. De mifelénk ilyen vicc cakli-pakli 600€ darabja.
2017. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem mennek tönkre, addig nem érdemes cserélni.
2017. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zowie ***** válasza:
27%
Szia! Én a helyedben nem cseréltetném ki. Panelba lakok én is és nálunk is még a régi radiátor van. Én is ki akartam cseréltetni lapradiátorra, mert az esztétikusabb, de miután megtapasztaltam, hogy télen milyen nagy különbség van fűtés szempontjából a két fajta radiátor között, ezért marad. Anyuéknál (szintén panel) lapradiátor van, és télen sokkal hidegebb van náluk,nem fűti ki úgy a lakást, mint nálunk. Nálunk még szerencsére központi fűtés van tehát nem tekergetem összevissza, és olyan szinten meleg van, hogy általában egy ablak résnyire van nyitva, amikor teljes gőzzel fűtenek.
2017. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 év? Eleve a garancia is valami 15-20 évre van, nálam 11 éve vannak fent. Dunaferr radiátorok....
2017. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi kicseréltük 2szobában is. Az erkélyes nagyszobában tavaly 18fok volt,most 25.Persze ott a szabályozó is rossz volt.
2017. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Garantáltan semmilyen megtakaritást nem jelent. A radiátorok hatásfoka igyis 100%. Csak optikai váltózást jelentene.
2017. jan. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

A felfűtési időt, a nagyságrendekkel kevesebb víz miatt lerövidíti, ráadásul a felülete is nagyobb, ellenben fűtés befejezésével gyorsan kihűl.

Persze gázkazánnál ilyen aligha van, azt csak beállítod és megy mikor kell. Vegyes tüzelésű kazánnál kijön ez az előnye, azért a semminél több különbség van közöttük.

Délután hazaérek, befűtök és fél óra múlva meleg van, megnézem mikor jön ez össze a régi radiátorokkal.

A munkaidőt meg nem tudja áthidalni a régi radiátor sem, szóval kb. semmi nem jön ki a nagyobb hőtartási előnyéből.

2017. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 William T. Riker ***** válasza:
7-snek is szól. Nem , nem kötekedni akarok, de én úgy veszem észre, hogy fogalmi zavarok is szoktak lenni a régebbi radiátorokkal kapcsolatban. Van ugye a tagos öntöttvas radiátor, s van a tagos lemezradiátor. Na. A tagos lemezradiátor is hamar kihűl, tapasztalat, nálunk is ilyen van, hiába több benne a víz, mint a lapradiátorban. Ősszel cseréltem az egyik radiátort lapradiátorra. Annak ellenére, hogy a lapradiátor kisebb teljesítményű, mint a lapradiátor volt, kenterbe verte a régi radiátort. Előnye a gyorsabb átmelegedés, ebből fakadóan a gyorsabb hőleadás, hamarabb fűt. Igaz, mivel nem sok víz van benne, viszonylag hamar le is hűl. Ha minden jól megy, nem jön közbe semmi, akkor az idén szeretném lecserélni a többitis.
2017. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 William T. Riker ***** válasza:
Az előző válaszomhoz: tagos lemezradiátort cseréltem lapradiátorra.
2017. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!