Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásnál ki lehet...

Zowie kérdése:

Panel lakásnál ki lehet cseréltetni a teljes erkélykorlátot?

Figyelt kérdés
10. emeleti lakás erkélykorlátjáról van szó, azt tudom, hogy üvegcsere lehetséges, de én az egész korlátot ki szeretném cseréltetni ez vajon megoldható? A neten nem találtam erről semmit.

2017. jan. 14. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. A házak szigetelésekor (tatarozásakor) ezt az összesnél megteszik. Csak precíz szakember kell hozzá, mivel ez egy igényes dolog.
2017. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a társasház külső homlokzata közös tulajdon, elméletileg te nem nyúlhatsz hozzá. A közös képviselőt keresd meg először, tőle kérj írásos beleegyezést. 10. emeleti korlát azért elég necces a gyári melegen hengerelt vasat levágni, aztán egy minősítetlen maszekot odarakni.
2017. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egyszer jött egy ember aki erkélykorlát felújítást ajánlott (üvegcsere festés) és amikor rákérdeztem egyből rávágta hogy semmi akadálya de ez eg kicsit nekem fura volt ezért is érdeklődöm
2017. jan. 14. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:
A korlát festése, és cseréje között van azért egy kis különbség. A festés saját "szakálra" minden további nélkül belefér, ha a külső színe megegyezik a régivel. Az üvegcsere akkor problémás, ha biztonsági üveg (drótüveg) helyett sima üveget raknak be. Ez akkor sem szabályos, ha a korlátrács olyan sűrű, hogy üveg nélkül sem tud keresztül férni egy kisgyerek, mert egy esetleges törésnél a leső darabok balesetet okozhatnak. Mindenképp egyeztess a közös képviselővel.
2017. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 10 emeletes, akkor az nem panel,hanem házgyári Ott még neccesebb a korlátot kicserélni.
2017. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ki lehet cserélni, de csak az eredetivel azonos formára és színre, hogy a homlokzati megjelenés ne változzon. Ennek ellenére elég sok kovácsoltvas korlátot lehet látni (pl. Győrben) helyette, amit aztán a homlokztai felújás során lecserélnek az eredeti zártszelvény - üveg kombinációra.
2017. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!