Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Infra fűtés Vannak közületek...

Ildici30 kérdése:

Infra fűtés Vannak közületek olyanok, akik az egész házuk fűtését infra panelekkel vagy sötét sugárzókkal oldották meg? Évente mennyivel kell több áramszámlát fizetnetek?

Figyelt kérdés
Tényleg kevesebb áramszámlát fizettek a például gázszámlához képes?Tényleg elég meleg van a helységekben, ha megfelelő számú és teljesítményű infra panelt szerelnek/tek be? Azért kérdezem, mert fel kellene újítanom a fűtési rendszeremet, és szóba került, hogy nem 5-600000 ft-ból újítjuk fel a jelenlegi fatüzelésű központi fűtésünket, hanem 350-400. 000 ft. -ból beszereltetjük ezt a korszerűbb elektromos fűtést. Viszont arról nem vagyok meggyőződve, hogy kb. annyival kell több áramszámlát fizetnem, amennyi 10 m3 fa ára. Jelenleg kb.10 m3 fával tudom felfűteni a házat évente.
2017. jan. 18. 19:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
18-20 fok szokott lenni a helységekben.
2017. jan. 19. 20:02
 12/15 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb kell egy új kazánt vennem; és a katasztrófa védelem is cseszeget a kémény miatt. Minél előbb ki kell béleltetnem; mert egy bizonyos idö eltelte utàn megbüntetnek; azért is. De honnan akasszak le nekik hirtelen 3-400000 ft-ot a béleltetésre. Ràadásul szerintem feleslegesen, mert a füst kimegy a kazàn kéményen. Ezért akartam utánajárni; hogy tényleg igaz-e amit az infrafűtés üzemi költségéröl mondanak.
2017. jan. 19. 20:09
 13/15 A kérdező kommentje:
Mivel annyi pénzböl amennyiböl kéményt béleltetek vehetnék az egész hàzba infra paneleket. Csak hogy kell a francnak ha az üzemelesi költsége nagyon magas.
2017. jan. 19. 20:14
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez benne van a pakliban. Ha az ember vesz egy házat elavult fűtéssel akkor azt korszerűsíteni kell.

Tudom , hogy minden drága.

Szerintem legegyszerűbb maradni a fafűtésnél, nem hinném, hogy azt a kéményt nem lehet kitakarítani.

Esetleg átállni gázra ha az ott elérhető. De egy gáz központi fűtés is 1 milliónál kezdődik.

2017. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kéményt azért kell kátránytalanítani, mert ha nagyon belefűtenél, akkor a kémény belseje annyira fel tud melegedni, hogy meggyullad a kátrányréteg, ami kéménytüzet okoz, és akár az egész ház leéghet, a tető (vagy annak egy része) biztosan, mire kiérnek a tűzoltók.

Persze, tudom, hogy nem fogod annyira megrakni a kazánt, de a KV abból indul ki, hogy lehetséges és mindenki hülye, tehát tiltják. Ez a dolguk.

De egyébként pedig ettől független dolog a fafogyás, annak valami oka van, hogy ennyi fád fogy el egy tél alatt, és nem az, hogy kátrányos a kémény. Ha fából ennyi fogy, akkor áramból 2-3x ennyi fog fogyni pénzben kifejezve.


Azt még nem írtad meg, hogy mikor szoktatok tenni utoljára a kazánba fát este, és hogy hány fokra hűl vissza a ház reggelre. Ja és még egy kérdés: milyen fajta fával tüzeltek? Akác, tölgy, bükk, nyár, nyír, energiafűz, vagy valami más?

2017. jan. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!