Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes napközben 17-18 fokon...

Érdemes napközben 17-18 fokon hagyni a fűtést, ha egész nap dolgozom, vagy levehetem 15-re? Az nem több energia, ha 15-ről kell este felfűtenie 18-20 fokra?

Figyelt kérdés

17 fokra tekerem éjszakára, hűvösnek hangzik, de még nem érzem, hogy fáznék.

Hajnalban elmegyek dolgozni, hagyjam-e 17 fokon, ez használ-e el több energiát, vagy az, ha letekerem 15-re, és amikor 4-5 között hazajövök, felveszem 20 fokra?

Szóval az egész napi 17 fokon tartás, vagy az egyszeri, 15-ről 20 fokra felfűtés kerül többe?

Mert amikor munkából hazajövök, egy kicsit feljebb veszem, fürdéshez, meg olyankor tengek-lengek, de aludni már nem kell a 20 fok.



2016. nov. 3. 18:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Többe kerül felfűteni,mint tartani egy szintet.
2016. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ezt valahogy meg is tudnád indokolni? Mert igazából erre vagyok kíváncsi.

Gondoltam erre én is... de szerintem nem mindegy az eltelt idő.

Többe kerül azt az 5 fok különbséget felfűteni, mint reggel 6-délután 4, azaz 10 órán keresztül tartani a közepes szintet?

Jó lenne ehhez valami számítás, mert én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy így van.

2016. nov. 3. 19:33
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha 4-5 fokot veszel vissza az úgy megéri mert a felfűtés kevesebbe van mintha egész nap menne. Ez úgy általában érvényes.
2016. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Na, két válaszból egy ilyen, egy olyan, de számítással semmi sincs alátámasztva.
2016. nov. 3. 19:54
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha magas a páratartalom 17 fok alatt penészesedhet a lakás. Ezt is érdemes számításba venni.
2016. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

A számításhoz kellenek a következő adatok:

- alapterület

- pontos alaprajz

- metszetek az épületről

- szigetelések pontos típusa, vastagsága

- falazóanyag típusa, vastagsága

- falazóhabarcs típusa, vastagsága

- mennyire bútorozott a lakás

- fűtés típusa

- kazán típusa és hatásfoka

- radiátorok mérete és típusa

- uralkodó szélirány

- épület fekvése

- környezet beépítettsége

- nyílászárók típusa, hőátvezetési tényezője

- ablakfelület nagysága


Első körben ennyi adat kell.

2016. nov. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az általános ökölszabály szerint (itt sem fogsz számítást kapni...) 4°C hőingadozás még spórolásnak is jó, ennél nagyobb viszont már nem.
2016. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták ( egy 40 éves tapasztalattal rendelkező gázszerelő ) , hogy a beállított napi legmagasabb és legalacsonyabb hőmérséklet közötti különbség ne haladja meg a 2 fokot, így lesz optimális, a beállítás.

Azt a beállítást kell megtalálni , akol nem hűl le nagyon a lakás ( mivel sokba kerül felfűteni ), de nem kapcsolgat állandóan ki-be a kazán ( a gyakori ki-be kapcsolgatás rövidíti az elektronika élettartamát ).

2016. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

Mivel fűtesz?


Ha gázzal nézd meg a gázóra állását mindkét esetben, ha árammal, akkor pedig a villanyóráét.

2016. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a rendszernek így a legjobb, de az a 2 fok különbség annyira minimális, hogy akkor már mindegy, ha nem is állítgatom.

Villanyóra, azért írtam kWh-t.

De azt nem tudom biztosítani, hogy éjszaka is meg nappal is épp ugyanolyan hőmérséklet legyen, akkor tudnám ténylegesen lemérni.

Most ránéztem direkt az időképre, de nem lesz 2 olyan nap, amikor egyforma hőmérséklet várható, vagy mondjuk csak 1 fokos eltérés.

2016. nov. 4. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!