Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kémény átereszti a lakásba a...

Kémény átereszti a lakásba a kátrányszagot. Két szintes ház esetén mennyibe kerül a kéménybélelés és milyen rombolással jár?

Figyelt kérdés
Vegyestüzelésü kazánnal fűtünk, gáz nincs bekötve. Melyik megoldás a legcélravezetőbb?

2017. jan. 25. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én először is a kémény külső szigetelésén gondolkoznék, az jelentősen lecsökkenti a kátrányosodást.
2017. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kátrányosodás azért történik,mert a tüzelőanyagnak nagy a nedvesség tartalma (frissen kivágott fa tüzelése),ami nem kellő hőfokon ég el.A kémény hideg,és a víz,kátrány kicsapódik a kémény falára .Ez az évek során átáztatja a kémény falát,még vakolatot is .Belsőleg a vakolat teljes cseréje szűkséges,hogy kátrány szag eltűnjön,legalább is 1 időre .A kémény belsejét valóban bélelni kellene,mert ellenkező esetben az új vakolaton ismét megjelenik a kátrány .Ennek a megoldásában már nem vagyok tájékozott.

Mivel a fém kémény bélelésen is ki fog csapódni a kátrány és kondenz víz,ez lefolyik ,és alul fog összegyűlni.Erre is figyelni kell majd .

2017. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A vakolaton szerencsére nincs kátrányfolt, "csak " a szag jön át. A nyáron vettük és újítottuk fel a házat. Úgy tudom, hogy csak az alsó szinten laktak albérlők, s kandallóval fütöttek, lehet, hogy vizes fával, azt sajnos nem tudom.
2017. jan. 26. 08:02
 4/4 anonim ***** válasza:

sacckb. 15-25eFt/ m lehet az ár, ez szintenként 3m-t jelent, plusz az esetleges padlástér, és a tetőn kívüli szakasz (rozsdamentes acél).

kémény-ingyenélő társulatnál elvileg engedélyköteles a beavatkozás, átvetetés, miegymás, és őket nem az érdekli, hogy jó-e, hanem papír van-e?


Elvileg van nem acél, hanem amolyan vakolatféle mód húzott kéményszigetelő eljárás, annak az árát nem tudom. Ha egyenes a kürtő, az feltehetően rombolásmentesebb, mint a béléscsövezés.

2017. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!