Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jelenleg mi a szabályozás...

Jelenleg mi a szabályozás arra, hogy kéményt kötelező béleltetni nem újonnan beszerelt gázkészülékekhez is?

Figyelt kérdés

Tudna valaki ehhez paragrafust adni vagy valamit?

Úgy hallottam hogy csak újonnan beszerelt készülékekhez kötelező kéménybélelést végezni.

Köteleznek kéménybélelésre, holott el tudom képzelni hogy csupán nyerészkedni szeretnének.



2016. júl. 22. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gázkazán üzemekor az égésterméből nagy mennyiségű savas kondenzátum csapódik le a kémény belső falán. Ez károsítja a téglát, habarcsot is. A padlástérben, tetőfedésen kívül a téglába, habarcsba beszívódott nedvesség a kémény szétfagyását is okozza. Ezek együttesen felelnek a kémény állékonyságának, állagnak gyors romlásáért.
2016. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég ellenőrizték a kéményeket.kb 8 éve van cirkó,a kémény nem bélelt,és nem vették ezt hibának .
2016. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk sem bélelt egyik kémény sem és senki semmit nem szólt még miatta.
2016. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha hibásnak mérik a kéményt, akkor igen.
2016. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tulajdonképpen a katasztrófavédelem vette "kezelésbe" a házat, ezt nem írtam.

Kedves utolsó: Pontosan hogyan zajlik egy kéményellenőrzés? Nincs tudomásom arról, hogy ilyet végeztek volna a házban.

2016. júl. 23. 03:00
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem bélelteted ki lezárják a gázt.

Nincs apelláta.

2016. júl. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, mik most a szabályok? Mit tudtál meg?
2018. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez központilag, vagy helyileg van szabályozva? Nem mindegy.

Nálunk 8 éve volt kazáncsere. (Nem kéményesre, a kémény most használaton kívül van.) Az előző kazán 24 évet szolgált, mikor 2010-ben le lett cserélve. Évente jött a kéményseprő, megnézte, de soha egy szóval nem említette, hogy bélelni kéne a meglévő kéményt. Persze lehet azóta szigorodott a szabályozás, ezt nem tudom...

A béleletlen, hagyományos, kis méretű téglából rakott kémény a 24 év béleletlen használat után sem tűnik szemre rossz állagúnak.

2018. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!