Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 3 éve kicseréltettük a gázkazá...

3 éve kicseréltettük a gázkazánt. Kellett volna rá engedély?

Figyelt kérdés
Régi FÉG falikazán volt, de azzal már mindent lehetett csinálni, csak fűteni nem. Vettünk helyette egy szintén fali, turbós kazánt. Teljesítménye ugyanakkora. Viszont az új kazánnak ugye új, duplafalú kémény is kellett. Minden teljesen szalszerűen, szakemberrel lett csináltatva. Azóta viszont olvasgattam, és több helyen is az van, hogy erre engedély kellett volna. Most akkor mivan?
2017. jan. 26. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne törődj ilyenekkel.
2017. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen ezzel én is így voltam. Sajnos a ne törődj ilyenekkel már nem nagyon megy. A kéményseprők már a katasztrófavédelemhez tartoznak. Bátyám is cserélt kazánt aztán mikor jött a kéményseprő gáztervet kért. Persze nem volt. Meg kellett csináltatni utólag.
2017. jan. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy mostmár a katasztrófa-védők jönnek. De mivan akkor, ha


-1: egyszerűen "nem vagyok otthon"?

-2: mégis bejön, elkezd abajogni, erre közlöm vele, hogy vagy beírja hogy minden oké, vagy szerez magának egy szilánkos felkarcsont-törést?

-3: esetleg beírja hogy nem oké, nekem ezért megb*sszák a számat, de valahol kifogom az embert a városba, és piszkosul megruházom?

2017. jan. 27. 01:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csináltatsz utólag gáztervet 35 ezerért.
2017. jan. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Olyan nincs, hogy nem vagy otthon. Három alkalommal próbálják meg elvégezni a munkát, utána jönnek a jelentgetések és a bírságok. Aztán ha mégis valahogy sikerül bejutni, akkor engedélyt kell kérni, és nincs olyan, hogy beírja, mert ha bármi gáz van, akkor őt veszik elő.


Az külön gyönyörű, hogy az ellenőrzést végző személyt akarod megruházni a saját marhaságod miatt. Menj, verd az asztalt az OKV-nél, hogy "demijjééé", de ne legyél már ennyire putris cigány mentalitású, hogyha valami nem tetszik, akkor rögtön lincselnél. Az anyád mire tanított, amikor a pottyantóson kiszart?

2017. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Újabb lehetőség: kihívja a kat.véd/kéményseprő a gázművet, ők meg lezárják a gáz az óránál. Utána meg lehet papírozgatni.
2017. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
elzárja a gázt? zárja. az életbe több gázdíjat nem fizetek nekik, van vagyestüzelésű kazán, meg van villanytűzhely. Amúgy miért lehetetlen dolog az hogy sose vagyok otthon? Mivan ha holnap úgy döntök, hogy most 10 évig szibériába költözök, mert tetszik a táj?
2017. jan. 27. 11:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mehetdz de ha az alapdíjat se fizeted lekötnek a vezetékről . A tartozás halmozódik kamatokkal majd ráterhelik a házra aztán az is odalesz. Biztos megéri mint csináltatni egy gáztervet utólag. De te ne add fel az elveidet ne fizess ne engedj be senkit. Álj ki magadért.
2017. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!