Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazán (kombi) miért csinálj...

Gázkazán (kombi) miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Van egy gázkazánunk, nem tudom milyen márkájú, majd megnézem ha fontos. A lényeg az, hogy zuhanyzásnál nem lehet beállítani állandóra a vízhőmérsékletet, az olyan 30-40 másodperces periódusokban mozog a langyostól a még épp csak elviselhetően forróig. Tehát szép lassan egyre hűvösebb víz jön a zuhanyból, kb. 10 másodpercig tartja azt a kb. 28-30 fokot, majd elkezd melegedni, és kb. 20 másodperc alatt felmegy egészen kb. 38-40 fokig. Itt megint kitart kb. 10 másodpercig, majd megint elkezd hűlni, és ezt csinálja oda-vissza. A víznyomás közben nem változik, az állandó. A zuhanycsapnak nincs baja.

Mitől lehet ez, mi lehet a baja?



2017. jan. 29. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet hőmérséklet érzékelő meghibásodás,de lehet a bejövő viz hőmérséklete is közrejátszhat .

Nálunk is tapasztaltam ezt a jelenséget.Idő kellett még végre eltaláltam a jó állást .

2017. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kombi meg csinálhatja is egyébként,mert ha fűt,akkor vált is át melegviz melegitésre .Közben kis ideig nem ég a gáz sem

előző

2017. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Kombi meg csinálhatja is egyébként"

Ezt nem tudom megerősíteni!!!!

2017. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én meg megtudom erősiteni,mert nálunk is ez van .
2017. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet veled!

Nekem egy 11 éves baxi kombim van (Main fi24).Ha fűtés közben nyitom a meleg víz csapot,nem alszik ki a gáz semeddig sem,csak a váltószelep teszi a dolgát.

Ez szerintem szerelő lesz,tippem: a láng-moduláció vezérlésével van gond.

2017. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az a láng-moduláció vezérlés? El tudnád ezt magyarázni egy nagyon laikusnak, esetleg valami sematikus leírással (egyszerűsített modellel)? Nem akarok turkálni a kazánban, csak érdekel a dolog.
2017. jan. 30. 01:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen annyi,hogy beépített érzékelő(k) vannak,amik különböző paramétereket mérnek,és ez alapján automatikusan állítják a gázszelepet.

Tehát ha pl.állítok a vízhőmérsékleten,vagy elzárok 1~2 radiátort,a láng nagysága változik.

2017. jan. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Rendben, köszönöm!
2017. jan. 30. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!