Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi kémény elbontva, de nem...

Régi kémény elbontva, de nem kertünk engedélyt rá! Igy akkor mire számitsunk?

Figyelt kérdés

Tisztelt válaszadó!

Vásárolt házunknál felujítasba kezdtünk.

Sajnos utólag értesültem arrol hogy a 3db kéményt és az egyik benti főfalat nem szabadott volna elbontani engedély nélkül!! Természetessen teljessen szakszerűen statikus közreműködésével lesz kivaltva a főfal kiváltása... de engedélyt nem kertünk rá. Es új fűtésrendszer kiépítésénél nem a házban, hanem a házon kívül egy a háztol kb 3métrre lévő melléképületben szeretnénk a vegyestüzelésű kazánt és az új kéményt berakni. Mai napon beszeltem egy volt kéményseprővel aki hívta fel a figyelmem hogy engedélyköteles lett volna a bontás... és kerdeztem hogy az új építésének mi a folyamata, azt mondta hogy szerinte egy gépésszel kell megterveztetni az egész rendszert és benyujtani kiskunfélegyházi központba és ha elfogadják akkor utana szabad csak megépíteni a kéményt....

Teljess kétségbeestten kerdezem hogy valaki utba tudna igazítani? Milyen bírságra, vagy következményekre számitsunk? És az új kémenynél akkor hogyan kellene eljárnunk? Utolagos engedély letezik a bontott kéményekhez és a főfalhoz? Ki hogyan csinált esetleg ilyen átalakítast régebbi házában?



2017. febr. 13. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Kémény elbontásához nem kell engedély .6 m magasig az épitéshez sem .Ha kész,akkor nézi meg a kéményseprő,és ad használatbavételi engedélyt.
2017. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnyugtató válaszod!! És a kémény magasságát mi alapján kell megszabni? Mert a belmagasság ahol a kazán lesz, 2.7 méter, a felett pala és ennyi... oda mi alapján szabjam meg a kémeny magasságát? Vagy az új kazán fogja megszabni, hogy neki mekkora kémény kell??

Köszönöm

2017. febr. 13. 18:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem lapostetős helyiségben lesz a kazán... szval azért csak 2.7m belmagasság és afelett már a szabad levegő....
2017. febr. 13. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező


Sajnos a kémények elbontása teljesen engedély kötelesek.

Egy ingatlanhoz 2kémény szükséges, a harmadikat Használaton kívülit tetősíkig le lehet bontani. Bírságra nem kell számítanod, amennyiben a statikus, vagy a bontást végző kivitelező készít egy Hivatalos Jegyzőkönyvet, hogy a kémények életveszélyesek voltak. Ha ez megvan, mehetsz a kéményseprő hivatalba. Bár azért a kivitelezőt megkérdezném, hogy ezt hogy gondolta?

2017. febr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egy ingatlanhoz 2kémény szükséges"

Idézz légyszíves hatályos jogszabályt, ha már le tudtál írni ekkora ökörséget!

2017. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kivitelező??

Én, mint ács állványozó, apósom mint köműves vállalkozó, és plusz egy fogadott szakember (kőműves) fogjuk, fogják csinálni a szerkezeti munkákat amint az időjárás engedni fogja statikus mérnök közreműködésével...mielőtt ellezdtük a bontást, jogi fórumot olvasva arra jutottam hogy kémeny elbontása építése 6.33métrig nem engedelyköteles, mivel nincs szerepe teherhordásban, és csak a kéményseprőnek ( mostmár katasztrófavédelem )

Kell jelezni hogy vegyék át a kémenyt. Egy mondatot nem talaltam olyat hogy engedelyköteles a bontása, ezért is lepődtem meg azon hogy a volt kémenyseprő azt mondta engedélyköteles a bontás...hozzáteszem leier kéményben gondolkodom, a statikus azt mondja, azoknak van műbizonylatuk, amibe nem tudnak belekötni mivel a létező legjobb kémenyrendszerek egyike közé sorolják.. ilyet én sem hallottam még hogy 2kémenyt meg kell hagyni a házon.. a 3bol 2kémény olyan állapotú volt( a 30as falban élére fordított kisméretű tégla alkotta a kémémyt) hogy a statikus azt mondta hogy legfontosabb a kémenyt elbontani, mert majdnemhogy eletveszélyessek voltak már.. és egy masik statikust is bevonva a témába ma d.után beszélgettünk telefonon... azt mondta hogy a kémény megintcsak 6méterig nem engedélyköteles, csak a kémenyseprők felé lesz bejelentési kötelezettségem... úgyhogy itt ezt, máshol azt mondják...én már elvesztem az engedélyek, jogszabályok erdelyében!! :(

2017. febr. 13. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szólt a kéményseprő, hogy újítsuk fel a kéményt mert nagyon ramaty állapotban van és 2 hónap múlva jön újra ellenőrizni. Lebontottuk a kéményt. Jött a seprő, ahogy ígérte, ráírta a papírkájára, hogy már csak egy kémény van és ment a dolgára. Ennyi volt a bontás dokumentációja Budapesten.
2017. febr. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves kérdező, csak kíváncsiságól: beszámolnál mi történt? Lett bírság?
2019. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!