Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gáz, fatüzelés vagy elektromos...

Gáz, fatüzelés vagy elektromos kazán? Mi érné meg a legjobban?

Figyelt kérdés
A gáz sajnos kapun belül sincs.
2017. febr. 19. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Az elektromos kazánnal az a baj hogy nagyon kicsi a hőértéke, tehát nagyon sokáig kéne üzemelnie ahhoz hogy normálisan felfűtse a házat és tudja is tartani a meleget. Persze ez függ a ház nagyságától is persze, de én mindig azt mondom hogy a fatüzelés a legjobb, és annak még úgy ahogy baráti ára van.
2017. febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen az lemaradt, 52 m2 a ház, tégla, és régiek az ajtók ablakok, tehát szigetelés szinte nulla, habár a bejárati ajtót cserélni akarjuk.
2017. febr. 19. 09:20
 3/10 xswerdy ***** válasza:
de ugye valószínűleg előbb-utóbb akarsz szigetelni. Ez elég kis ház, nemigen éri meg a gázt bekötni, kéményt, stb. csináltatni. Valamilyen elektromos megoldást alkalmaznék szigetelés után.
2017. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
én az elektromost nem ismerem. A fa az ami megéri,ha van bőven helyed tárolni mert a száraz fa a jó fa és van egy erdőd vagy marha olcsón tudod beszerezni. Ha ezek nincsenek meg akkor kb ugyan ott vagy mint a gáznál (fával és gázzal is fűtünk) viszont mivel a gáz még kapun belül sincs hát nem lesz olcsó mulatság. Én lehet egy hűtő-fűtő klímán gondolkodnék, az se lesz olcsó,de legalább már van rá kedvezőbb H tarifa. Viszont hát a szigetelés stb nah az kellene
2017. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne állj egy lábon.

Például a fatüzeléses kazánból jövő cső átmegy a villanykazánon, így amikor rohadtul beteg mindenki, akkor nagy könnyebbség, hogy csak fele annyiszor kell kimenni a mínusz negyvenbe fáért.

Villanykazánt egy lakatos vidéken fillérekért összedob. 3 db boylerbetéttel elmegy 20 évig, még arra is számítva, hogy egyik tönkremegy 3 év múlva - akkor is elég nyáron kicserélni.

Persze, 2 boylerbetét igen nehezen fűti fel a kihűlt házat, de a hőntartásra elég.

2017. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Split klímát ajánlom, lényegesen kevesebbet fogyaszt mint az elektromos kazán és kedvezményes díjszabást is lehet rá kérni.

Csatlakozva az előttem szólóhoz, lehetőleg több lábon állj. Egy áramszünet esetén pl. jól jön egy kandalló, vagy cserépkályha.

2017. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Klímával az egész házat?
2017. febr. 23. 18:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem fogyaszt túl sokat? Megdobná a villanyszámlát egész télen azzal fűteni, nem? Igaz a fát is ki kell fizetni, meg a gázt....
2017. febr. 23. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Te írtad az elektromos kazánt mint lehetőséget, annak a töredékét fogyasztja.
2017. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak próbálok minden lehetőségről tájékozódni, mielőtt beruházok valamelyikbe. Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2017. febr. 23. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!