Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi házunkon műanyag...

Családi házunkon műanyag ablak van, és le van szigetelve, mivel fessem a falat hogy ne penészedjek be?

Figyelt kérdés
2017. márc. 10. 05:47
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Amivel jónak látod, ugyanis nem ezen múlik. A megfelelő szellőztetésről gondoskodj, akkor nem lesz baj.
2017. márc. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk 25 éve van müanyaag ablak, de nem penészedik sehol - viszont minden nap (télen, hidegben is) alaposan kiszellöztetek mindenhol reggel is meg este is.


A festés mindegy, a lényeg a szellöztetés.

2017. márc. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nyílászáróba építhető légbevezetővel, szellőztetés nélkül megoldható a penészesedési probléma.


[link]

2017. márc. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dogfisch válasza:
70%
Nekem is volt hasonló gondom,amikor a régi ablakot kicseréltettem műanyagra.Aztán jött penész,ami addig soha nem volt.Az ablakkeretbe fúrtam lyukat,alul és felül a keret közepén.8-as fúróval.Nem penészedett tovább.Lényeg valóban a szellőzés.Igazat írtam.
2017. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Van penészgátlós belső falfesték, azzal (. Nekünk is segített (azért csodákat ne várj, ha a fél szoba penészes, azt nem fogja megoldani).

Ha a szellőztetés nem segít (mint pl. nálunk), akkor valószínűleg valamiért vizes a fal. Nekünk kívülről elég jól le van szigetelve, így ha valamiért megszívja magát, akkor az csak befelé tud távozni.


A festék nem 100%-os védelem, így is kell néha penészírtót használni.

A legjobb megoldás, ha a szellőztetés/festés után is penészedik: ne legyen semmi annál a résznél, ami penészedik (még egy éjjeli szekrény is problémás tud lenni), így jobban tud szellőzni.

2017. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 géza pál válasza:
Fűts és szellőztess rendesen,soha nem penészedik be.
2017. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!