Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablak ér valamit...

Műanyag ablak ér valamit beszűrődő zajok ellen?

Figyelt kérdés
Konkrétan mikor beszélnek, nevetgélnek, stb az utcán, olyan mint ha itt mellettem történne. Van, hogy a tv-t sem hallom, a pihenést pedig abszolúlt ellehetetleníti. Persze hangosabbak erre mifelénk az emberek, az a gond, de nem balhézhatok mindenkivel.
2017. jan. 29. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem jobb mint a fakeretes ablak. A redőny foghat rajta valamit esetleg.
2017. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van redőny is
2017. jan. 29. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Szétszáradt ablakaink voltak műanyag került a helyére. Nem hallatszik be a járókelők beszéde mint előtte
2017. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán attól függ a hangszigetelés, miből van az ablak, ami viszont nagyon számít, hogy mennyire légzáró. Ahol a levegő átjön, ott nagyon jól átjön a hang is.


Nézd meg, áthúz-e valahol a levegő (ilyenkor hidegben ez nem nehéz...), vagy amikor kint zaj van, füleld körbe az ablakkeretet, melyik részén jön át legjobban a zaj. Ha van ilyen, tömítsd le ilyen öntapadós P profilos csíkkal, ez önmagában nagyon sokat tud segíteni.


Egyébként, csak a teljesség kedvéért, hangszigeteléskor 2 dolgot csinálnak:

1. Léghang gátlás (tömítés, ld. fent)

2. Testhang gátlás - mély hangok, amik a falban/födémben stb. terjednek - ezeket nem olyan egyszerű megfogni.


A beszéd tipikusan léghang, tehát vsz. a légzárással lesz probléma. Nincs az ablak alatt gázkonvektor ? Azok ugyan légzáróak, de pl. amilyenek az előző lakásunkban voltak, úgy átvitték a hangot, mintha semmi nem lett volna ott.


Még 1 ötlet: ha a műanyag ablak nem eredeti akkor könnyen lehet, hogy trehányul rakták be, és nem fújták rendesen körbe purhabbal. Ott is nagyon átjön a hang.

2017. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy szegedi,nagyon forgalmas(Kálvária)sugárútra néző(busz,villamos,szakmunkás iskola) társasházi lakás első emeletén cseréltettem az ősszel ablakokat. Egyszerű,2rétegű üvegezésű(Aranyablak).

Szinte hihetetlen,hogy az 50 éves ablakok után milyen csend van a szobákban!

2017. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztosan elavultak már az ablakok, meg nagyon érezni, ahogy jön be a hideg. Remélem segíteni fog a hangokon is. Ha szigetelnénk a házat, az is érne valamit?
2017. jan. 30. 06:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Ablakcsere csak szigeteléssel együtt legyen, ha nem akartok penészt
2017. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon meg kell nézni az ablakcserénél, hogy jól hangszigeteljen és ne csak hőszigeteljen, a kettő ugyanis nem ugyanaz.

Én is Szegeden laktam nagyon forgalmas helyen, egy hete költöztem el, aminek ez volt az egyik oka. Amikor oda költöztem 5 éve, már kétrétegű műanyag ablakok voltak beszerelve. A ház kívülről nem volt szigetelve, ezért egyrészt penészedett az északi oldala a lakásnak, másrészt az ablakokon minden hang simán átjött, az emberi beszéd, a forgalom zaja, minden. Pedig a másodikon laktam.

Szóval szerintem nagyon körültekintően kell eljárni a cserénél.

2017. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!