Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A villanyszerelő mhol kicserel...

A villanyszerelő mhol kicserelte a vezetékeket a házban sütővel sincs gond, mégis vissza akar még jönni, hogy döntsük el hogy egy fázis vagy három legyen, nem értem ezt mért kellene mért nem jo ugy minden ahogy most van?

Figyelt kérdés
Elöszobába került egy villanyos doboz,abba hat automata.és most mhol uj vezeték a régiek helyett,mért kellene még fázis? Nem értem,ráadásul többe kerülne mint az egész eddigi vezetékcsere

2017. ápr. 12. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Az a jó, mikor az iparos gyanúba kerül azért, mert jót akar. :D

De persze jelen esetben lehet ez másképpen is. Az egy fázis kontra 3 fázis kérdésben mindkét oldal mellett szólnak érvek. Egyik előnye az egy fázisnak már lehangzott: olcsóbb. Hátrányai például:

- bekapcsolsz mindent, és a tévé képernyője összeugrik a felére (ez csak egy képletes megállapítás volt, lehet, hogy a tiétek nem ugrana össze)

- bekapcsolsz mindent, úgy leugrik a villanyóra alatti automata, mint a pinty, oszt az egész lakásban sötét lesz (3 fázisnál meg esetleg nem mindenhol)


A kérdés komolyabb megfontolását a lakásban levő elektromos berendezések felsorolásával lehetne kezdeni például.

2017. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudjuk hogy 3 fázis mért jo,de már eddig is sokat fizettünk,nem lehetne megoldani,hogy nem lenne az egy fázisos sem?van más kiadásunk is egy fázis is nagy érvágás lenne most:(
2017. ápr. 12. 19:34
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

1 fázisnál is elég magas a lakossági vételezhető amper .

Talán 32 A lehet,biztosan nem tudom .Ha ehhez megfelelő bekötési kábel van,(ezt a tulajnak kell biztosítani)a mérő órát meg kismegszakítót,a szolgáltató adja hozzá .

A házban aztán lehet szétszakaszolgatni,több részre.

Nem gondolom hogy egyszerre minden üzemeljen,és ezért mini kép legyen a tv .

3 fázis bekötése nem kis pénz,ezt ugyan nem a villanyszerelő fizetné .Ha nekem olyan készülékeim lennének,gépek,amihez ez kell,akkor élnék a lehetőséggel .

De most azt mondom,a kibicnek semmi sem drága ,sőt üzlet is lenne .

2017. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Pontosan neki jo üzlet lenne napokig csinálni,szoval ugyis müködne a dolog,ha maradna minden a régibe,és villanyszerelő is ugyhagyna mindent ahogy volt és vége lenne a kiadásoknak?
2017. ápr. 12. 20:03
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Most akkor nem értem. Működik minden egy fázisról? Ráadásul tudod, mi lenne jobb, ha 3 fázisról menne? Akkor miért beszélünk egyáltalán?
2017. ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Döntsétek el!

Kell-e,terveztek-e fullos elektromos tűzhelyet,és(több) klímát? Ha ez opció,-akkor kell a 3 fázis.

2017. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha 7 kW-nál több kell, akkor kell, egyébként felesleges.
2017. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem, most lett minden megcsinálva, és a végén találja, hogy jobb lenne 3 fázis? Közben mi változott?
2017. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem értitek a lényeget,mki csak a három fázisról beszél,meg az egy fázisról és nem a kérdésre válaszoltok,a lényeg az hogy nekünk elég egy fázis,és minden rendben van most elvileg, ennek ellenére mégis vissza akar jönni a szerelő,de akkor miért kellene neki mikor semmi probléma? Hogy értsétek például meg lett mütve a lábam erösebbek az oldalszalagok mint régebben jobb mint ujkorába és a doki.mégis azt mondja hogy megint müteni kellene,de ha jó akkor minek,miért,igy már talán érti mki
2017. ápr. 13. 15:58
 10/19 anonim ***** válasza:
Na én erre kérdeztem. Mi az, hogy még vissza akar menni? Ezt nem értem. Vegyük sorra: 1./ megcsinálta a szaki valahogy. 2./ elkezdtétek használni. 3./ eltelt X idő. 4./ Szaki vissza akar menni valamit megcsinálni. A kérdés mennyi idő telt el az 1. és 4. között. Ki lett-e fizetve a szaki?
2017. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!