Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakcsere vakolás előtt vagy...

Ablakcsere vakolás előtt vagy inkább után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Házunkban teljes felujítást végzünk... ablakcsere, víz-villany,mindenhol uj vakolat kívül-belül stb...

Kérdésem az lenne hogy problémás szerintetek ha az ablakokat külső-belső vakolás előtt már berakatjuk? Forgalmad helyen van a ház, hosszadalmas lenne kivárni mire kész lenne a vakolás, mivel a szakik h.végén jönnek csak, és a villanyszerelés is csak most kezdődött, amit ugyebár megin csak vakolás előtt illik csinálni... ha megvárnám hogy kész legyenek a szakik, elképzelhető hogy 2-2.5 honapot még nyitva marada az összes ablak nyílás, amit nem igazán szeretnék...

Hozzáértő emberek véleményét várom... a szakik azt mondják hogy Talán nem lesz probléma, ti mit gondoltok??

Köszönöm



2017. ápr. 18. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Az mindegy, a vakolat még javítható, nagy kárt nem tesz benne, csak mindenképp festés előtt legyen.
2017. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Faablakaink vannak. Nem javasolták, hogy a belső vakolás előtt berakjuk, ugyanis a vakolással járó nagy pára miatt megvetemedhetnek. Így mi először vakoltunk, aztán ablakok be, spalettázas belül és idén fogunk kívülről szigetelni. Mondjuk mi az ablakokat nem sokkal vakolás előtt szedtük ki.
2017. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Az ablak cserét vakolás előtt kell megoldani .Igy az egyidejüleg a többi kőműves munkával megoldódik .

A műanyag ablakok fóliázva vannak .

2017. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Válaszadók, hozzáértők vagytok?

Én csak azért kérdezem, mert engem is érdekelne a helyes válasz. (Majd mi is szeretnénk ablakokat cserélni.)

2017. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
2-es vagyok. Nem vagyok hozzáértő, de nálunk egyetértett a sorrenddel az asztalos, a kőműves, a tervező, egy építési anyagokkal foglalkozó vállalkozó barátunk és az fmv is. 5 különböző szakember véleményét elfogadtuk, főleg hogy egymástól függetlenül mondták így. Pedig jobban örültünk volna a fordított sorrendnek, főleg hogy egy madár család is befészkelte magát pár nap alatt.
2017. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!! Annyit fűznék hozzá a dologhoz hogy műanyag ablakaink lesznek, és igazad van kedves válaszadó, a szakik is azt mondják hogy fóliázva lesz beépítve, és az védi a mocsoktol majd... viszont annyit javasoltak hogy a fóliákat mindig (1-2hetente) cseréljem le, mivel rá tud sülni a napsütéstöl!!!
2017. ápr. 19. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!