Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Huzatfokozó panelházakon van...

Huzatfokozó panelházakon van vélemény?

Figyelt kérdés
Tapasztalat ,mennyibe került és hogy működik e? itt a cég [link] aki gyártja

2017. ápr. 22. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezen szellőzők a tetőre valók,és komplett lakás sorokra valók,nem 1 lakásra.

A másik probléma meg az,hogy a lakásokat egyre jobban lezárják a lakók,a végén már szinte tényleg hermetikusan zárva vannak!

Ezért van sok galiba is ebből. Mire gondolok?

Pl ha 2 szellőzőrendszer van 1 lakásban,akkor az erősebb, a másikból húzza ki a szagot (mivel nem tud máshonnan), ami lehet kaja/dohány, vagy sz&r szag ,és egész télen ebben él,..nyáron viszont megszűnik ez a gond. Ezenkívül még a fütyülő rés hangokat is ez okozza a lakásban,és elég idegesítő tud lenni. Szóval nem a el menő huzatot kell növelni,hanem a friss levegőt biztosítani.

2017. ápr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy panel házba való egy sorba . Én arra lettem volna kíváncsi hogy akiknél már berakták ott jól szív e?


Mert ami motor nélküli az csak szélben szív de szerintem már az is ezerszer hatásosabb mint a kommunista ventillátor ami óránként egyszer bekapcsol zörög csattog karistol és zabálja az áramot az a nemtudom hány kilovattos dög motor amit ráb a sz tak.


Jelenleg meg már ott tartunk hogy állandóan sz a r szag van mert nem is működik . Meg eleve nem is logikus hogy egy szellővző önálló életet éljen , nekem a szellőző vagy akkor szívja ki a levegőt amikor wc n vagyok vagy egyfolytába.


Attól hogy le van szigetelve mások lakás engem nem érdekel az az ő bajuk, majd a vákuum kiszívja a wc jükön keresztül a friss sz@r szagot ha arra nem képesek hogy nyitva hagyják a konyha ajtót mert a konyhaablakon kötelező lennie szellőzőnek és a kamra falán kettő lyuk is van házgyárilag igaz télen becsukod a kamra ajtót de megoldható a szellőzés .


Egy régi panel bejárati ajtó ha nincs körbe szivacsozva úgy szelel mint a huzat márpedig a legtöbb embernek az van .

2017. ápr. 23. 13:11
 3/12 anonim ***** válasza:

:)))))

Sz&r szag(csatornaszag) pont azért szokott lenni mert rés van valahol a csövön,vagy a wc illesztésénél hátul,vagy az egyik bűzelzáró szifon nem zárja a csatornát,a működő szellőző meg csak teszi a dolgát ..és húz' ki onnan mindent.

Karbantartó vagyok1 LTP-n úgyhogy tudom mitől döglik a légy...

Tessék tüzetesen átnézni mindent ami a csatornához kapcsolódó csatorna szerelvény van,..mert pont azért van szag ,mert műxik a az ventillátor. Ha erősebbet tetetsz,csak rosszabb lesz.

2017. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hidd el hogy 3 hónapja nem működik ,már elegünk van ezekből a f osokból. Itt lakom a zárószinten télen mikor utoljára működött úgy rázkódott a ház hogy azt hittem rázuhant egy helikopter a házra .


Utána ki is kapcsolták a fszba meg máskor is állandóan leverte a biztosítékot . Azért akarom felterjeszteni hogy cseréljük le ezeket a fo sokat huzatfokozókra ,a másik tízes tetején most is ott pörög éppen panelprogramozzák fel és ők képesek voltak kicserélni .



A wc csatornája is szétvan már repedve már volt is kint felmérő ember és mondta hogy sokaknál ereszt a fo s hátul azért van a bűz , pontosabban azért mert már nem is szívja el az elszívó ,eddig meg elszívta és ezért nem tűnt fel.

Természetesen a csatorna se lett megcsinálva így most se szellőző se illatos lefolyó :)

2017. ápr. 23. 19:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Összetett a probléma! Ha lesz egy kis időm leírom a tapasztalataimat vele (van jó és rossz is).

A társasház részéről semmiképp nem kapkodnám el a döntést.

Mert amennyibe ez kerül, annyiból korszerű halk motorokat is be lehet építeni a meglévő ventilátorokra.

2017. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Enigma-108 ***** válasza:

T. kérdező !


Az ötlet alapvetően nem rossz, az első 2 modell valamelyike, egy kis magasítással jól működő megoldás lehet. Ezek a turbinák a legapróbb légmozgásra is elkezdenek forogni.

A szellőzési helyzet viszont érdekes, mert egy az egyben az egycsatornás gyűjtőkémények gondjait idézi: Ami alul bemegy fent simán kijöhet. A Légtömören záró ablakok csak fokozzák ezt a jelenséget.

Gondolkoztál azon, hogy kiselszívót rakj a WC-be, ami nálad lokálisan kezeli a problémát ? Én ezt tenném.

2017. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Enigma hát pont az a lényeg hogy alul a lakásokból szíja ki a szagot.


Lakásonként három nyílás van ,wc -fürdő-és konyha.


Jó nagy prósztóság lenne részemről ha egy panelházban saját magamnak elszívót raknék fel miközben a többi lakónál nincs semmilyen visszacsapó szelep központi elszívó lévén amit a 70 es években megálmodtak. Igaz én vagyok a legfelső lakó de így is esélyes hogy máshoz áramlik be a fo s om meg fürdő gőz pára :)


Viszont érdekelne az a motoros megoldás is .

2017. ápr. 24. 21:33
 8/12 Enigma-108 ***** válasza:

Kedves kérdező !


"Jó nagy prósztóság lenne részemről ha egy panelházban saját magamnak elszívót raknék fel miközben a többi lakónál nincs semmilyen visszacsapó szelep központi elszívó lévén amit a 70 es években megálmodtak.."

Mivel te vagy a legfelső lakó ezért nálad a legkisebb a fajlagos huzat. Kialakitástól függően ha a ventilátor kikapcsolt állapotban úgymond zárja(vagyis akadályozza) a központi szellőzést akkor meg is van az ok amiért hozzád áramlik be más lakások "szaga".

A javasolt kis elszívó csupán azt a célt szolgálná, hogy jelenlegi állapotot kezelje, tehát valami kis teljesítményre gondoltam.

2017. ápr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nos... én 36 éve élek itt a panellakásban. A régi szellőző ventillátort még a 80-as években megszüntették, mert borzasztó hangos volt, és sok áramot zabált. Elvoltunk nélküle hosszú évekig, a régi jó kis dupla fa nyílászárók mellett ugyebár, mondjuk úgy 25 éve nem ment. Menet közben panelprogram, szigetelés, nyílászárócsere, tetőfelújítás törétn.

Erre...mikor már nem tudják hogy a évente összegyűlt 3 milliónkból mire is költsünk, kitalálta néhány nagyokos lakónk, hogy ők bizony azt akarják hogy legyen ilyen szellőztetőnk, mert hát szerintük büdös van a lakásban és hogy a szomszéd kajaszagját szipákolják, stb. Nem tudom hogy ezek az emberek nem ismerik amúgy az ablakot, mint arra való eszközt és lakástartozékot, hogy kinyissák és szellőztessenek?

Na szóval, néhány okos tojás miatt lett nekünk ilyen csuda szellőztetőnk. Beszerelték tavaly tavasszal, jó kis summáért, és hát az idén már nem működtettük, mert elegünk lett belőle. Miért?

Először is éjjel-nappal azt hallgattuk hogy megy az a szar, zúg, már reggel 4kor kezdte és 8-ig meg se állt. Aztán ment 11-13 óráig, majd este 18-21 óráig minden áldott nap. Sokat nem ért, mert hát ezek a szellőzők a budiban és a fürdőszobában vannak, ill. a konyhában, már aki nem bombázta szét az évek alatt a kéglijét, és nem szüntette meg, vakolta be, csempézett rá, vagy nem épített mennyezetig érő vadi új fullos konyhát, mint én is. Szóval kvázi szart se ér, mert normáliséknál a budiajtót nem szoktuk kitárogatni, akkor se ha nem ülünk bent, akkor meg pláne nem, ha ülünk bent. Szóval kvázi az mindig a nap 24 órájában csukva van. A fürdőszoba ajtó ugyanígy. Egy lakásban sem szokás ezeket tárva nyitva hagyni, mert az úgy normális ha ezeket az ember becsukja. Persze láttam én már olyat hogy tárva nyitva voltak ezek az ajtók, hát csodás látvány mit ne mondjak. Na de marajunk a normális lakóknál, akik nem szeretik a budit kémlelni a nappaliból, és csukva tartják ezen ajtóikat. Csukott ajtó mögött meg hát aztán marhára mindegy megy-e. Egy 1×1 méteres vécé, meg egy 1,8×1,8 méteres fürdőszobában járnak ezek az elszívók hosszú órákig, ahol a jobb huzatfokozók 5 perc alatt kiszellőztetnek egyérszt, másrészt meg sose akkor mennek amikor kéne. A lakás többi részével meg tulajdonképpen nem történik semmi a zárt ajtók mögött. Hát én meg azért nem fogom a budiajtómat mostantól kitárni, csak mert a nyomorult házunk beruházott egy ilyen akármire.

Én hangos. Nem annyira, de pont elég ahhoz hogy mikor órák óta megy, akkor idegesítsen. És ahhoz is hogy hajnal 4-kor felébredj hogy megy. Na és ugyanolyan büdös maradt a lakásban, mert amint fentebb ecseteletem, a szobák, előszoba nem szellőzik ettől az izétől, és ugyanolyan büdös áporodott szagra érsz haza, meg a szomszéd kajaszagára, mint azelőtt. Ami nálunk kiverte a biztosítékot, hogy egyszer csak elkezdett iszonyat büdös lenni a lakásokban. Az az igazi, mocskos büdös csatorna szag, ami gyomorforgató, mint mikor a lépcsőház alagsorában terjeng a bűz a rossz csatornaszellőztetés miatt. Mintha most szippantanának. Na, erre jöttünk egyszer csak haza, hogy áll a lakásban a szarszag, és minden reggel, minden délben, minden este csatornaszag árasztotta el a lakásokat. Ahhoz képest hogy ez az izé azt a célt szolgálná hogy elviszi a szagokat, és átszellőztet, ahelyett felhozta a csatornából a büdöset, szétterítve egyenletesen minden négyzetméteren. A gyomrom kifordult reggelente mikor készülődtem dolgozni. Meg délben mikor csináltam a kaját. Aztán elkezdtünk reklamálni, egyrészt mert beállt a hideg, hogy talán nem kéne napi 12 órát üzemeltetni, aztán meg hogy büdös van. Hát kijöttek... tényleg büdös van. Azt mondták, sajnos mivel a házunk le van szigetelve, és jól zárnak az új ablakok, vákum lesz, és sajnos ez előfordul hogy felhozza a csatornaszagot a huzatfokozó. És hogy ki kell nyitni az ablakokat. Mondtam hogy mi vaaan? Ember, elvileg ez azért van mert az emberek ebben a házban lusták ablakot nyitni, ha főznek, ha a szomszéd főz, ha cigiznek, ha vécéznek, meg úgy egyáltalán ..... Meg mondjuk tél van... Talán egész nap legyen nyitva az ablak, hogy a huzatfokozó ne hozza be a lakásba a szarszagot? Hát, hát.... sajnos ez ilyen... csak erről bennünket elfelejtettek tájékoztatni. Aztán nagy viták árán a lakókkal arraj jutottunk hogy köszönjük de nem kérjük ennek az üzemeltetését, mert nem vagyunk hajlandóak szarszagot szagolni a lakásban. Felszereltettük baromi jó sok pénzért ezt az akármit, amit valaki marha jól kitalált a sok hülye panellakónak, hogy a régi 30 éve leállított szellőztetők helyére majd eladnak nekünk fantasztikus szuper királyságos ultramodern okos enerdzsitakarékos szellőztető izébizéket, elmondják ez milyen fain és mi elhisszük hogy nekünk kell ilyen. Hát nem kell. Egy évet üzemelt, most már nem mennek. Vannak ablakok, és akinek nem tetszik hogy egy hónapban egyszer olyat főz a szomszéd, aminek szaga van és átérződik, az majd szépen kinyitja a méteres ablakait, és kisszelőztet hagyományos módon, amit amúgy is megkéne tenni. Én az évek hosszú sora alatt nem mondom hogy sosem éreztem hogy töltöttkáposzta lesz Varga néninél az ebéd éppen, vagy netán karfiol, de ezt nem kell azért annyira fokozni, mert akármennyire is rinyálnak a panellakók, nem érződik át annyira a kajaszag, mint amennyire el van túlozva. Ha meg igen, mi van akkor? Beesik az eső? A klinikával szemben is ott az étterem, oda is átérződik egész nap a kaja szag, mégse zavar senkit. A szarszag meg sose jött át, és a cigiszag se. Hát ennyit a friss levegőt biztosító huzatfokozóról és annak hatásairól. Baromság. Megbánja aki felszerelteti.

2018. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Erről hallottam én is szegeden hogy van egy tizes amit úgy leszigeteltek hogy kiszívja a sza rt a wc ből és büdös van de az nem ez a huzatfokozó hanem a sima házgyári .


Amit viszont nem értek hogy azt írod hajnali négytől az egész ház azt hallgatta hogy zúg ?

Hogy a francba hallhattok egy 15w os kis dc motor zúgását el nem tudom hinni. Én a zárószinten lakom és a házgyári brutál nagy vákumturbina hangját sem hallom csak max hogy süvít a szél amikor megy de azt is csak ha nyitva van a fürdőszba ajtó . Ezt is csak előszobában , szobában nem lehet hallani semmit.


Ez a vákum dolog is jó nagy baromság ,mert elvileg a kamrában és a konyhában is kell lennie nem is kicsi szellőzőnyilásnak. Ugyszintén a wc fürdő ajtókon is kell lenni alul szellőzőnyílásnak .

Ha nyitva van a konyha kamra ajtó ahol egyáltalán van akkor elvileg lehetetlen egy ilyen kis pörgyettyűvel vákumot csinálni a lakásban .


Ha egy eredeti komcsi lakást nézünk papír bej ajtóval és semelyik keretbe nem illeszkedő hulladék belső ajtókkal már eleve akkora a huzat hogy összes becsukott ajtónál is átjár a levegő.


Aki felújította a lakást és vett gumiperemes kínai hiszek "biztonsági ajtót" és jól illeszkedő konyha ajtót na annak elhiszem hogy ki tud alakulni vákum a lakásban.

2018. szept. 29. 15:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!