Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tudnák e gipszkartonozni?

Tudnák e gipszkartonozni?

Figyelt kérdés

Először is leírnám hogy nem értek hozzá.

De vályog falazatú a lakásunk és nem akkarok évente bajlódni a meszelésel meg hát az soha se lesz szép egyenletes.

Szeretném megkérdezni hogy milyen eszközökre lenne szükségem és mikre kell nagyon figyelni.

Előre is köszönöm.



2017. máj. 7. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A legelső és a legfontosabb, hogy vályogot nem gipszkartonozunk - még csak nem is tapétázunk, mert nem tud "lélegezni" (szellőzni), hanem bizony-bizony meszelni kell.

Ráadásul a fal és a gipszkarton közé kiirthatatlanul beköltöznek az egerek.

De hogy is gondolod?

A gipszkartont majd nem kell festeni?

Pont annyiszor kell, mint az egyéb falat, igényességtől függően.

2017. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Dehogy is.

Egy igényes festés bírja akár 5 évig.

Meg millio házat láttam hogy a vályog fal telibe levan csepmeragasztózva és utánna legletelték és gyönyörű.

De viszont én pont ezért akarom gipszkartonozni mert szellözőket is beakarok építeni a penészedés elkerülése véget.

Azért köszönöm a válaszodat, de ez nem hasznos.

2017. máj. 7. 14:20
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Én is azt mondom, hogy ne gipszkartonozz vályogot!

Megteheted, de nagyon meg fogod bánni.


Egyébként gipszkartonozni mindenki tud, aki egy kicsit is ügyes, még a feleségem is.

Veszel tetőléceket (vagy előregyártott elemeket, de ezek drágábbak és a másik is megfelel a célnak) hálósan felerősíted a falra és erre gipszkartoncsavarral felteszed a táblákat. Kell egy sniccer, amivel a táblákat méretre vágod. Nekem elég egy vízmérték, csavarhúzó és sniccer, de ebben a cikkben egy csomó, szerintem felesleges eszközt is leírnak.

[link]

2017. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Nem sértődtem meg, te így gondolod, én másképp tudom.

Az nekem sajnos nem érv, hogy egyesek mit csinálnak, hiszen vannak nagy-nagy tévedések, amikre 10-20 év múlva derül fény.

Gondolj csak arra, hogy 30 éve még a fél országot azbeszttel építették és mára kifejezetten tiltott.

Nos, majd az idő igazol valamelyikünket.

Jó munkát!:)

2017. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kösszi ez már hasznosabb de a vázat még elméletben nem tudom tökéletesen össze rakni de gondolkozok és érdeklődök tovább.

Szerintem ha szellözőket építek be nem lehet gond de még azt se tudom hogy szabom be de majd csak kitalálom.

2017. máj. 7. 14:32
 6/18 A kérdező kommentje:
De ha szellözőket építek be nem "hiszem" hogy lehet gond.
2017. máj. 7. 14:33
 7/18 A kérdező kommentje:

1-es az aszbesztel teljesen igazad van.

De nekem ez a meszelés nem tetszik görcsös marad a fal nem lehet szép tükörfalat csinálni mészel.

Szellözőkel nem lehet gond nem?

2017. máj. 7. 14:37
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, 1-es vagyok.

Azért írtam amit írtam, mert mi ezt már megtapasztaltuk a gyakorlatban és végül le kellett szedni a gipszkartont.

Pedig nem is az összes fal lett kartonozva, csak egy.

Az egyik szobában gipszkarton válaszfalakkal csináltunk egy gardróbot, aminek a hátsó falát, a vályogfalat legipszkartonoztuk, hogy egységes külseje legyen.

Tettünk be szellőzőket alulra a földtől cca. 20-30 cm-re.

Ennek ellenére, 5 év alatt egyre dohosabb lett a szag a gardróbban, tele lettünk egérrel, "akik" a gerendás, fafödémes padlás felől jutottak be és remekül eltanyázgattak a karton mögött.

Amikor is lebontottuk a kartont, deréknél is magasabban vizes, penészes, dohos volt az a fal, ami se előtte, se azután nem volt vizes.

Voltak, akik azt mondták, hogy nem alulra kell tenni a szellőzőt, hanem felülre, volt aki azt, hogy alulra is meg felülre is, hát a fene tudja ...

Ma már nem ott lakunk, de akit csak lehet én lebeszélnék a vályogfal befedéséről, a saját rossz tapasztalatom alapján, de te tudod!

Sajnos a vályogfal soha nem lesz olyan márványsima, mint egy másmilyen, de egy jó festő egy kis simítással nagyon szépre meg tudja csinálni.

2017. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az hogy nem lehet márványsimaz nem igaz. Amukor én felújítottam kívül belül ledúrtam a vakolatot. Majd utólag vízszigeteltem alulról a falat saját magam. Ezután be lett vakolva sőt még be is lett glettelve majd festve. Tükör sima a fal . A gond az a vájoggal hogy 98%-uknak nincs semmifajta vízszigetelése alulról soknak alapja sincs. Szinte mind vizesedik kisebb nagyobb mértékben. Ha ezt még el is takarod kartonnal mégjobban berohad és csak rontasz a helyzeten. A vizesedést kell megszüntetni hogy ne kelljen állandóan javítani meszelgetni.
2017. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hogyan kell alulrol vizszigetelni?
2017. máj. 8. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!